İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaşam Boyu Spor Projesi

Yaşam Boyu Spor Projesi kapsamına ilçemiz genelinde Satranç Müsabakaları düzenlendi.
Yaşam Boyu Spor Projesi

Yaşam Boyu Spor Projesi kapsamına Müdürlüğümüz ve Gaziosmanpaşa Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Gaziosmanpaşa Halk Eğitim Merkezi himayesinde 14-15 Aralık tarihlerinde ilçemiz genelinde Satranç Müsabakaları düzenlendi.

55 takım 35 okuldan toplamda 330 öğrenci müsabakalara katıldı. Müsabakalara ilçemiz Özel Mavigün Koleji ev sahipliği yaptı.15 Aralık Pazar günü müsabakaların bitiminde ödül töreni düzenlendi. Ödül törenine Müdürümüz Sayın Mehmet Usta, Şube Müdürümüz Sayın Ahmet Duman, Özel Mavigün Koleji Mütevelli Heyeti, çok sayıda okul müdürü,öğrenci ve veli katıldı.

Sporun Akademik Başarı Üzerine Etkisi Yadsınamaz

Müsabakaların bitiminde gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Müdürümüz Sayın Mehmet Usta:" Sağlam kafa,sağlam vucütta bulunur bilinci; öğrencilerimizi sportif faaliyetlere katma,sosyal-kültürel gelişimlerini destekleme,genç bireylerin spora olan ilgi ve yeteneklerini keşfederek spora yönlendirme ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutma amacıyla yürüttüğümüz projeye destek veren öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyorum. Müsabakalara katılan, derece alan öğrencilerimizi yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Satranç, kişinin düşünsel yetenek ve değerlerinin gelişmesine katkı sağlar.Satranç oyunu ayrıca planlama,harekete geçme,sonuç alma ve gözlem yeteneklerinin gelişimine oldukça katkı sağlamaktadır. Bu yeteneklerin gelişmesinin akademik başarı üzerindeki olumlu etkisi yadsınamaz bir düzeydedir. Amacımız ve tüm uğraşımız zekasını ve yeteneğini,doğru yerde ve doğru şekilde kullanan nesiller yetiştirmektir. Çalışmalarımızı bu yönde devam ettireceğiz".dedi.

 

17-12-201917-12-2019

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.