İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Veliler İçin Aylık Bülten:"BİZDEN"

Velileri pratik bilgilerle desteklemek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığımızca "BİZDEN" adlı aylık bültenin aralık sayısı yayımlandı.
Veliler İçin Aylık Bülten:

Milli Eğitim Bakanlığımızca çocukların gelişim sürecinde etkin bir rol model olan velileri pratik bilgilerle aktif olarak desteklemek ve rehberlik yapmak amacıyla "BİZDEN"adlı aylık bülten hazırlandı. Hazırlanan bültenin aralık sayısı bugün okullarımızda velilere ulaştırılmak üzere öğrencilere dağıtıldı.

Ziya Öğretmen Diyor Ki:

"Mesleğim gereği yıllarca okullarda öğrencilerle, öğretmenlerle,velilerle birlikteydim. Şu an yapmakta olduğum vazife; benim meselelere daha yukarıdan bakmamı sağladığı gibi daha derine inmemi de sağladı. Koridordaki bir çocuğun gözünün anlattığını,okul bahçesindeki velinin söylediğini,öğretmenin aklından ve kalbinden geçeni de duyuyorum,duymaya çalışıyorum.Sık sık okul ziyaretleri yapıyorum.Öğrencileri kanatlandıran öğretmenleri,çocuklarının hayallerine saygı duyan velileri gördükçe umutlanıyorum.Şirazlı Sadi der ki:" Yaşlı biri günlerini tamamladığında; bir talihli de beşikten başını kaldırır." Bana göre her yeni doğan çocuk;hayata karışan, okula başlayan her çocuk bu ülke için bir umuttur. Ve ben bu umutla, bu umut için buradayım. Lütfen çocuklara, sizin bıraktığınız yerden, sizin bıktığınız yerden geçecek,sizin tükettiğiniz ümidi yeniden yeşertecek yeni bir insan olarak bakın."

 Anne ve babaların okullardan beklentileri kadar bizlerin de ebeveynlerden beklenti ve tavsiyelerimizin olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk,bunun için her ay ilköğretim çağındaki çocukların evlerine bu küçük bültenlerden ulaştırma gayesinin olduğunu belirtti. Bugün itibariyle velilerimize ulaştırılmak üzere ilçemiz okullarına bülten dağıtımı gerçekleştirildi.

Bültenin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

 

10-12-201910-12-2019

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 418 44 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.