İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜNİVERSİTE TANITIM VE TEŞVİK GEZİLERİ

Öğrencilerin kariyer planlarını yapmalarında yardımcı olmak ve seçimlerinde yol gösterici olmak amacıyla "Üniversiteleşme" projesi hayata geçirildi.
ÜNİVERSİTE TANITIM VE TEŞVİK GEZİLERİ

Üniversite tanıtım gezilerinin öğrencilerin kariyer planlarını yapmalarında yardımcı ve seçimlerinde yol gösterici olduğu, aynı zamanda üniversite kültürü, olanakları, bölümler, öğrenci yaşamı vb. konularda yerinde bilgiler edinmenin öğrencilerin motivasyonlarının artığı, bakış açılarının daha da genişlediği bilinmektedir. Bu bağlamda Gaziosmanpaşa Kaymakamlığının koordinesi ve Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün planlamasıyla ilçede " Üniversiteleşme" projesi hayata geçirildi.

Projedeki amaç; üniversite sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerinin hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı olabilmek,  motivasyonlarını artırmayı sağlamak, istedikleri ve hedefledikleri üniversiteleri yerinde ziyaret etmelerini ve üniversite ortamını gözlemleyebilmelerine yardımcı olmak, meslekler hakkında öğretim üyelerinden, üniversite ve üniversitede yaşam hakkında bilgi almalarına yardımcı olmaktır. Bu amaç doğrultusunda yapılan gezi faaliyetleri okul türüne ve öğrenci potansiyeline göre farklılık göstermektedir. Projenin uygulandığı tarihten bu yana öğrencilerin ilgi, ihtiyaç ve yeteneklerine göre katılım sağladıkları gezilerde edindikleri bilgiler ışığında üniversite ve kariyer planlaması yaptıkları ve yükseköğretime daha çok devam edinildiği gözlemlenmiştir.

 

11-12-202211-12-202211-12-2022

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 418 44 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.