İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK´Ü, EBEDİYETE İNTİKALİNİN 77. YILDÖNÜMÜNDE ANDIK.

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK´Ü, EBEDİYETE İNTİKALİNİN 77. YILDÖNÜMÜNDE ANDIK.

Kurtuluş mücadelemizin başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün aramızdan ayrılışının 77’nci yıldönümü anma programı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma ve anma töreni gerçekleştirildi. Tören, İlçe Kaymakamı Sayın.Yaşar KARADENİZ, Belediye Başkanı Hasan Tahsin USTA, 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Ulş.Albay Ercan ACER tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başladı. Törene Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet AKKAYA, gaziler, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Atatürk´ün 77 yıl önce ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05´te siren sesi ile 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’mızın okunması ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki anma programı sona erdi.

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.