İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sosyal Uyum ve Yaşam Eğitimi Programı (SUYE)

Sosyal Uyum ve YAşam Eğitimi Programı (SUYE) toplantısı gerçekleşitirildi.
Sosyal Uyum ve Yaşam Eğitimi Programı (SUYE)

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz ve İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğümüz arasında imzalanan İş Birliği Protokolü çercevesinde; geçici koruma kapsamındaki Suriyeliler başta olmak üzere yasal kalış hakkına sahip olan tüm yetişkin yabancıların ülkemizdeki sosyal, ekonomik ve kültürel hayata uyumunun kolaylaştırılması amacıyla düzenlenen "Sosyal Uyum ve Yaşam Eğitim Programı (SUYE) eğitimi Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu'nun teşrifleriyle, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı ve Eğitici Eğitmenlerimizin katılımıyla Hükümet Konağı Plevne Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. İlçemizde ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşların katılım sağladığı eğitim, Koronavirüs salgınına karşı üst düzey tedbirler alınarak gerçekleştirildi.

Türkiye Misafirperver Bir Ülkedir

Eğitime teşrif ederek yabancı uyruklu misafirlerimizi selamlayan Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu, " Ülkenizde yaşanan savaş ve ardından göç etme durumunda kalmanız çok üzücüdür. Türkiyemiz savaşın çıktığı ilk günden beridir mağdur olan komşularımızın yanındadır. En kısa zamanda topraklarınızda savaşın bitip huzurla yurdunuza dönmeniz için dua etmekteyiz. Ülkenize döndüğünüz zaman bizim kültürümüzün de bir elçisi olacağınızı biliyorum. Bu yüzdendir ki Türk toplumunun sosyal, ekonomik ve kültürel hayatına uyumunuzu kolaylaştırmak için düzenlenen bu eğitim programı çok önemlidir. En yüksek düzeyde istifade etmenizi umut ediyorum. Gaziosmanpaşa olarak Türkiye olarak her daim yanınızdayız." diyerek düşüncelerini dile getirdi.

SUYE Programı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü internet sitesinde " Sosyal Uyum ve Yaşam Kurs Programı" adıyla yayınlanmış ve e- Yaygın sistemine tanımlanmıştır.

 

25-03-202125-03-2021

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 418 44 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.