İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL ÖNCESİ OKULLAŞMA ÇALIŞMALARI

Okul öncesi okullaşma çalışmaları kapsamında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın İrfan Zeki Er, ilçemizi ziyaret etti.
OKUL ÖNCESİ OKULLAŞMA ÇALIŞMALARI

5 Yaş Çağındaki Çocukların Okullaştırılması kapsamında yapılması gereken çalışmaların gerçekleştirilme düzeyini ölçmek ve rehberlik yapmak üzere İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın İrfan Zeki Er Gaziosmanpaşa'yı ziyaret etti. Ziyarete  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı ve Şube Müdürümüz Taner Aydın da eşlik ettiler.   Ziyaretleri kapsamında öncelikle Hayme Hatun Anaokulu'nda ilçedeki Okul Öncesi Eğitim Yaygınlaştırma Komisyonu ile toplantı yapıldı. Ardından sınıfları gezen İrfan Zeki Er, öğrencilerle sohbet ederek yakından ilgilendi. Koordinatörlerle okullaşma kapsamında yapılanlar ve yapılması gerekenler ile ilgili görüşüldü.    Çocuğu İlköğretime Hazırlar   5 yaş çocuklarının okullaştırılmasının ilköğretime hazırlıkta çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten İrfan Zeki Er: "Yapılan araştırmalar gösteriyor ki okul öncesi eğitim ile okula başlayan öğrencilerimizin başarısı daha yüksektir. Güçlü geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin okul başarılarının yüksek olması bakımından okul öncesi eğitimin üzerinde hassasiyetle durmalıyız. Kayıt alanımızda görülen ve kaydı yapılmamış çocukların aileleri ile birebir görüşülmesi ve velilerin eğitimin önemi ile ilgili bilinçlendirilmesi gerekmektedir." Dedi.   Koordinatörlerle gerçekleşen toplantının akabinde Sayın İrfan Zeki Er, Okul Öncesi Öğrencisi olan okulları ziyaret ederek, okul öncesi eğitimin eğitim kalitesine etkileri üzerinde duran Er : "Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasında okul müdürlerine büyük sorumluluk düşmektedir. Her çocuğa kendi çocuğunuz gibi yaklaşarak onun eğitim alması için çaba sarf etmelisiniz." Dedi.      

  17-01-202217-01-2022

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 418 44 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.