İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Kütüphaneleri Açılış Töreni

İstanbul Üniversitesi katkılarıyla ilçemiz Şehit Gökhan Topçu Anadolu Lisesi ve Emine Sabit Büyükbayrak Ortaokulu okul kütüphaneleri açılış töreni bugün düzenlendi.
Okul Kütüphaneleri Açılış Töreni

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü'nün katkıları ile ilçemiz Şehit Gökhan Topçu Anadolu Lisesi ve Emine Sabit Büyük Bayrak Ortaokulu okul kütüphanesine kavuştu. Öğrencilerin  ders çalışabileceği alanlar oluşturma ve kaynak kitaplarla eğitimlerine destek sağlama amacıyla yapılan kütüphanelerin açılış töreni bugün Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu,Sayın Başsavcımız,Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta, İstanbul Üniversitesi Rektörü Sayın Mahmut Ak'ın teşrifleri; ilçemiz okul-kurum müdürleri, üniversiteden davetliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Kitaplar İnsanların En Büyük Dostudur.

Kütüphanelerin açılışının ilki Şehit Gökhan Topçu Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan İstanbul Üniversitesi Rektörü Sayın Mahmut Ak: Kitaplar kültürlü insanların en büyük dostu ve en yakın yardımcısıdır. Kütüphaneler de bize birçok kitaba ulaşma imkanı sağlayan hazinelerdir. Kütüphanemizin açılışının öğrencilerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni eder, bu süreçte bu güzel işe katkı sağlamamıza vesile olan herkese teşekkür ediyorum."dedi.

Şehit Gökhan Topçu Anadolu Lisesi Kütüphanesi açılışının akabinde davetlilerle ilçemiz Emine Sabit Büyük Bayrak Ortaokulu Kütüphanesi açılışına geçildi.Burada da kitapların ve kütüphanelerin akademik ve kültürel başarımıza sağladığı katkılar üzerinde duruldu.

Açılış törenlerinin bitiminde Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından Mevlana Mahallesinde yapılan ve öğrencilere ders çalışma,kaynak kitap ve okuma kitabı kaynağı sağlayan kütüphane ziyaret edildi.Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu, Sayın Başsavcımız, Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta ve İStanbul Üniversitesi Rektörü Sayın Mahmut Ak burada öğrencilerle bir araya geldiler. Öğrencilerimiz ile sohbet ederek kitaplardan, kütüphanelerden ve verimli ders çalışma yöntemlerinden bahsedildi. Sayın Mahmut Ak, üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere üniversite ve bünyesindeki bölümlerle alakalı kısa bir sohbet gerçekleştirdiler.

 

17-12-201917-12-201917-12-201917-12-2019
Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.