İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Güvenliği Toplantısı

2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci dönem "Okul Güvenliği Toplantısı"gerçekleştirildi.
Okul Güvenliği Toplantısı

2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci dönem "Okul Güvenliği Toplantısı" İlçemiz Prof.Dr.Gazi Yaşargil Ortaokulu Konferans Salonu'nda Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu'nun başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta, İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Bülent Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı; Kurum-Kuruluş Amirleri, Mahalle Muhtarları, Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları katılım sağladılar.

Güvenli Okullar Güvenli Gelecek

Selamlama konuşmasının ardından Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu: " Güvenli geleceğin teminatı güvenli ortamlarda yetişmiş öğrencilerdir. Bu sebepledir ki okullarımızın ve çevrelerinin daha sağlıklı ortamlar olması için emniyet güçlerimiz ile sürekli çalışmalar halindeyiz. 15-16 aylık Gaziosmanpaşa görev serüvenimde bir önceki toplantıya kıyasla daha iyi durumda olduğumuzu görmek sevindiricidir. "Güvenli Okullar Projesi" kapsamında okullarımızda yaşanan herhangi bir aksaklığa en kısa sürede müdahale etmekteyiz. Bu konuda bizlere destek veren emniyet güçlerimize sizlerin önünde bir kez daha teşekkür ederim."dedi. Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu'nun konuşmalarının ardından katılımcılara söz verildi. Talep,istek ve öneriler sıralandı.

Kahraman Mehmetçiğimize  Selam Olsun

Talep,istek ve önerilerin sıralanmasının ardından Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta; " Birlik ve beraberlik ile, istişarede bulunarak, ortak bir yol haritası çizerek bütün sorunların üstesinden gelineceğine inancımız sonsuzdur. Şu an burda birlikteysek bunu sınırlarımızda ve sınır ötesinde bizler için çalışan Kahraman Mehmetçiklerimize borçluyuz. Sizlerin önünde bir kez daha Kahraman Mehmetçiğimize selam eder, Şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet dilerim. Belediye olarak Gaziosmanpaşamızın daha iyiye ve güzele gitmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Çocuklarımızı sanata, spora ve kültürel aktivitelere yönlendirmeniz de bizim sizlerden ricamızdır."dedi.

Katılımcılardan gelen sorulara yetkililerce cevap verildi. Ardından ilçemizde yeni okul alanları oluşturmak için Bakanlığımızca çalışmalar yürütüldüğü müjdesi okul müdürlerine ve velilerimize duyuruldu. 

En son yaşanılan Büyük İstanbul Depremi'nden sonra deprem konusunda bilinçlendirme çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü belirtien Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu, ilçemiz bünyesinde eğitimli ve donanımlı 1600 kişiden oluşacak Afet Müdahale Ekibi Projesi ile ilgili bilgilendirme yaptılar. Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 

09-03-202009-03-2020

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.