İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kızılay Haftası

Kızılay Haftası Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen tören ile kutlandı.
Kızılay Haftası

29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi'nde Gaziosmanpaşa Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı,  Genç Kızılay İstanbul İl Başkanı Sayın Berat Akova, El Ele Derneği Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Sayın Nezihe Usta, Türk Kızılayı Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Sayın İsmail Yamak, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Okul Müdürleri ve öğrenciler katılım sağladılar.  Pandemi Dönemi Hijyen Kurallarına riayet edilerek gerçekleştirilen programda Kızılay Konulu Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül töreni düzenlendi.

 

Bu Hilal 152 Yıldır Sizinle Var

 Törende günün anlam ve önemine binaen konuşmalarını yapan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta: "Kızılay; 152 senedir her zorlu şartta tüm insanlığın yardımına koşan, dünyanın en köklü yardım teşkilatıdır. Kızılay Haftası sebebiyle Kızılayımızın önemini doğru anlamak ve anlatmak amacıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenci kardeşlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Milli Eğitim Ailesi Kızılayımızın Yanında

Törende Kızılayımızın ülkemiz ve tüm dünya için önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı, iyi gün dostluğu yapmayanın kötü gün dostluğunun samimi olmadığı kanaatindeyim. Bu sebeple Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak Kızılayımızın, devletimizin ve milletimizin öncelikle iyi gününde yanındayız. Yapacağımız kan bağışı organizasyonları ve Genç Kızılayımızın okullarda tanıtılması gibi çalışmalar artarak devam edecektir.

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Kızılay Gaziosmanpaşa Şubesi 2019 yılı çalışmalarının yer aldığı sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi. Gösterimin ardından "Bu Hilal 152 Yıldır Sizinle Var Kızılay" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödül töreni düzenlendi.

 

Dereceye giren öğrenci listesi için tıklayınız.

 

 

05-11-202005-11-202005-11-202005-11-202005-11-202005-11-2020

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.