İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI

Ülkemizin dört bir yanında heyecanla başlayan 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'nın " İlköğretim Haftası İlçe Kutlama Programı"  Mithatpaşa İlkokulu'nda düzenlendi.
İLKÖĞRETİM HAFTASI

13 Eylül Pazartesi günü Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı'nda gerçekleştirilen Çelenk Koyma Töreni'nin ardından bugün Mithatpaşa İlkokulu'nda Gaziosmanpaşa Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta, Gaziosmanpaşa AK Parti İlçe Başkanımız Sayın Fatih Aydemir, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı ve ilçemizin kıymetli protokolünün teşrifleriyle kutlama programı gerçekleştirildi.

Tüm Tedbirleri Aldık

Her yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerle aynı heyecanı paylaştığını belirten Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu: " Uzaktan eğitim sürecinde eğitim öğretim faaliyetlerinin aksamaması için öğrenci, öğretmen ve velilerimizin gösterdiği üstün gayret ve çabanın farkındayım. 2019 yılının Mart ayından bu yana mücadele ettiğimiz salgında ülkemizin her alanda gösterdiği başarı takdire şayandır. Video konferans yoluyla yaptığımız her etkinlikte sizlerin okulu ne kadar özlediğini bizzat gördüm. Bugün okullarımızın açılması ve yüz yüze eğitim çalışmalarımızın devam etmesi için bütün tedbirlerimizi aldık. Aşılamada da çok büyük bir yol kat ettik.  Bir daha aynı özlemi yaşamamak için maske, mesafe ve hijyen kurallarımıza dikkat etmenin önemine bir kez daha vurgu yapmak isterim. Yeni eğitim öğretim yılımızın başta Gaziosmanpaşamız olmak üzere tüm ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, çocuklarımıza başarılar diliyorum." dedi.

Gelecek Gençlerin

Kutlama Programı'na teşrif ederek öğrenci ve öğretmenlerle duygularını paylaşan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta: " Ülkemizin yarınları bugünün gençlerinin elinde şekillenecektir. Bu yüzdendir ki geleceğimizin teminatı çocuklarımız için yapılacak her türlü etkinlikte Gaziosmanpaşa Belediyesi olarak yanınızda yer alacağımızı bilmelisiniz. Sevgili çocuklar, okullardan uzak kaldığımız zamanlarda okulumuzun önemini daha iyi anladık. Salgından korunmanın yollarını bir kez daha hatırlatmaya gerek duymuyorum. Bu güzel ve anlamlı günde sizlerle birlikte olmanın sevinci ile sizleri kucaklıyor ve yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum. " dedi.

 

Biz Büyük ve Güçlü Bir Aileyiz

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı: "Allah'ıma ham olsun ki bugün sizlerle yüz yüze eğitime başlamış olmanın sevincini yaşıyorum. Eğitim camiamız olarak bütün çabamız ülkemizin aydınlık geleceği olan çocuklarımıza faydalı işler yapmak içindir. Öğrenci, öğretmen ve velilerimizin bu süreçte birlik içinde gösterecekleri hassasiyet ile bu salgının eğitim hayatımızı olumsuz etkilemesinin önüne geçeceğiz. Biz büyük ve güçlü bir aileyiz. Bizler devlet büyüklerimizin destekleriyle okullarımızı güvenle açtık. Hakeza güven içerisinde bir eğitim öğretim yılı geçirmeniz için de çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sevgili çocuklar, hepinizi en kalbi duygularımla kucaklıyorum. Değerli meslektaşlarımın hayırlı ve başarılı işler yapmasını niyaz ediyorum. Başta Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu olmak üzere tüm davetlilerimize programımıza teşrif ederek bizleri onurlandırdıkları için şükranlarımı arz ediyorum." diyerek İlköğretim Haftası'nı kutladı. 

Selamlama ve kutlama konuşmalarının akabinde öğrencilerin hazırladıkları gösterileri izleyen davetliler sınıfları ziyaret ederek öğrencilerin okul heyecanına ortak oldular.

 

16-09-202116-09-2021

 

 

 

 

 

 

 

16-09-202116-09-202116-09-202116-09-202116-09-202116-09-202116-09-2021

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.