İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı'nın 10 Kasım Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 82.yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı'nın 10 Kasım Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Nutuk'ta der ki : " Beni görmek demek, behemehal  yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir." Bugün Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 82. Yıl dönümünde O'nun fikirlerini, duygularını anladığımızı; gösterdiği hedefe azmimiz ve inancımız ile yürüdüğümüzü bir kez daha söylüyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şüphesiz ki tarihe iz bırakan bir komutan, 20. Yüzyılın en önemli ismidir. Onun başarısının altında yatan güç milletine duyduğu sonsuz güven ve damarlarındaki asil kandan aldığı inançtır. Bu inançtan feyz alarak bizlere emanet edilen Türkiye Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için daima bilinçli olmalı ve çok çalışmalıyız. Biz öğretmenler; aklı hür, fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmeli, gençlerimize İstiklalimize kastedecek düşmanlarımız ile mücadele etmeyi öğretmeliyiz.  Yakın tarihimiz 15 Temmuz'da içeride ve dışarıda Cumhuriyetimize, istikbalimize göz dikmiş gaflete düşenlerle mücadelemiz gösterdi ki; ecdadımızın mirası emin ellerdedir.

Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş Yıl Dönümü 'nde Eğitim Ordusu olarak bir var oluş mücadelesinin tacı Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır çalışmalara imza atmak için 2023 Eğitim Vizyon Belgemizin ışığında tüm varlığımızla gece gündüz çalışacağımızın sözünü veriyoruz.

Bu duygularla ebediyete irtihalinin 82. Yıl Dönümü'nde Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kanlarıyla sulanmış bu toprakları bizlere vatan kılan ecdadımızı saygı, minnet ve rahmetle yâd ediyorum.

 

Yusuf UZANTI

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 418 44 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.