İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Usta'nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Usta, 29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümü vesilesiyle kutlama mesajı yayınladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Usta'nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün Türk Milleti olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz büyük mücadelelerin sonuncusu olan İstiklal Harbimizin ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 96.kuruluş yıldönümüdür. Tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum. Cumhuriyet Bayramımızın ülkemizin her ferdi için kutlu olmasını yürekten temenni ediyorum. 

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal'i; O'nun yol arkadaşlarını bir kez daha rahmetle yadediyoruz. 96 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca kendini bu vatana adamış, canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi hayır ve saygı ile yadediyor, dualar ediyoruz.

Eğitim Ordusu olarak atalarımızın bize emanet bıraktığı bu vatanın her bir bireyi için 2023 Eğitim Vizyon Belgesi çerçevesinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Cumhuriyetimizin 100.yılında eminim ki eğitim vizyonu olarak da şahlanmış olacağız. Müfredattaki bilgileri beceriye, becerileri görgüye taşıyacağız. Geleceğe büyük bir inanç, azim ve gayret ile yürümekteyiz. Ülkemizi 'muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma' mücadelemizde 2023 Eğitim Vizyon Belgesi en önemli ışığımız, yol haritamız, rehberimizdir.

Bu duygularla bir kez daha Cumhuriyetimizin ilanının 96.yıldönümünde , Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Harbimizin kazanılmasına ve yeni devletimizin kuruluşuna öncülük eden tüm kahramanlarımızı, bin yıllık vatanımız olan Anadolu topraklarının her karışında kanı ve alınteri olan ecdadımızı, terörle mücadelede ve 15 Temmuz'da hayatlarını kaybetmiş güvenlik güçlerimizi ve vatandaşlarımızı tazimle yadediyor, Allah'tan rahmet diliyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 418 44 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.