İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Usta'nın 10 Kasım Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Usta, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 81.yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Usta'nın 10 Kasım Mesajı

   Vefatının 81.yıldönümünde Başkomutan,Cumhuriyetimizin banisi,ilk Cumhurbaşkanımız, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle yad ediyorum.

    Alparslan'dan Osman Gazi'ye, Fatih'ten Kanuni'ye benzersiz dönüm noktalarına imza atmış liderler listemizin 20.yüzyıldaki mihenk taşı Mustafa Kemal Atatürk'tür. Türk ve Dünya tarihinde değerli bir yer edinmiş Büyük Önder, Türkiye Cumhuriyeti'ni genç nesillere, genç nesilleri de biz öğretmenlere emanet etmiştir. 2023 hedeflerimiz doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti'nin 100.yılına yakışır çalışmalarla bizlere emanet edilen bu mirası en iyi şekilde muhafaza edecek, üzerimize düşen sorumluluklarımız için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

   Bir 10 Kasım'da daha  biliyoruz ki ;birlik ve beraberliğin önemini, kardeşlik bilincini ve evrensel değerleri evlatlarımıza öğreten öğretmenlerimizin gayretleri ile evlatlarımız; fikri hür,vicdanı hür,irfanı hür nesiller olarak yetişecektir.

   Bu bilinç ve duygularla ebediyete irtihalinin 81.yıldönümünde Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

                                                    

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Mehmet Usta

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.