İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet USTA’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet USTA’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Binbir Cana Dokunan, Emek Vermeyi En İyi Bilen Değerli Meslektaşlarım;

Yarının büyükleriyle etkileşim kurup güçlü ve sahici bir aidiyetle mesleğinizi ifa ederek derin bir sorumluluk aldığınızın farkındayım. “Zamanında dersime başladım, disiplini sağladım ve dersim bitti.” diyerek evine giden bir öğretmen olarak değil de görevinin ötesine geçip kendini çocuklarına adayan bir öğretmen olduğunuzun da farkındayım çünkü biz bu mesleği icra ederken aynı zamanda otuz yıl sonrasının ailesini kuruyoruz. Bu potansiyelin sorumluluğunu üzerimize alarak çocuklarımızın hayat damarı oluyoruz. İşte gerçekten öğretmen olmak bu süreçte yaşanılan zorlukların üstesinden gelmek demektir. Bu yolda eğitimin özü itibarıyla hep birlikte el ele verip yaratıcı ve dinamik olup her şeyi fırsata çevirip harikalar yaratabiliriz. Yeter ki bu meşakkatli yolu sabırla aşma gayreti içinde olalım.

Eğitim bir bütündür. Geçmişimiz, bugünümüz ve geleceğimiz mesleği ne olursa olsun öğretmen olma vasıflarını sergileyip mesleğini ifa ederek aydınlığa kavuşabilir. Her alana “öğretmen olma” bilinci kazandıran biz eğitimciler toplumda yaratılacak farkın hayat pınarlarıyız. İçinde yaşadığımız toplumda “kutsal dava “mızı gerçekleştirdiğimiz sürece her insan üzerinde ömür boyu sürecek izler bırakacağız. 

Geleceğin kalbine dokunan meslektaşlarım,

“Ben bir öğretmenim” demek kolay değil. Zira çağlara sığmayacak büyüklükte vasıflar taşıyoruz. Bu güçle ülkemizin aydınlık yarınlarına ulaşabileceğimizin bilincinde olalım.

Başta Cumhuriyetimizin ve her eserin banisi Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı ve hayatı boyunca tüm zorluklara göğüs geren, emeğinden ödün vermeyen her kalbe dokunan kaybettiğimiz fidanlarımızı şehit öğretmenlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.