İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DESTEKLEME ve YETİŞTİRME KURSLARIYLA AKADEMİK BAŞARIYA DESTEK DEVAM EDİYOR

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bütün ortaokul ve liselerde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) binlerce öğrenciyi akademik anlamda destekliyor.
DESTEKLEME ve YETİŞTİRME KURSLARIYLA AKADEMİK BAŞARIYA DESTEK DEVAM EDİYOR

 

Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından devlet okullarında eğitim görmekte olan öğrenciler için verilen ekstra eğitimleri nitelemektedir. Destekleme ve Yetiştirme Kursları için herhangi bir ücret alınmadığı gibi dersler tamamen müfredata göre işlenmektedir. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında belirli zaman dilimlerinde öğrenciler için ekstra destek eğitimi için verilmektedir. Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında öğrenciler, pekiştirme ve geri kaldıkları derslerde ise açığı kapatma imkânına sahip olabiliyor.

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bütün ortaokul ve liselerde açılan kurs merkezlerinde binlerce öğrenci akademik anlamda destekleniyor.

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARINA KİMLER KATILABİLİR?

-Örgün ya da yaygın orta öğretim kurumlarından mezun olanlar

-Mesleki ve teknik orta öğretim programı uygulanan özel eğitim meslek Liselerinden mezun olanlar.

-Açık Öğretim (Örgün ya da yaygın) ortaokul öğrencileri

-Gelen ilköğretim programı uygulanan özel eğitim ortaokulu öğrencileri (Görme Engelli, İşitme Engelli, Ortopedik, Hafif Düzey Zihinsel Engelli)

-İmam Hatip ortaokulu öğrencileri

-Örgün ve yaygın orta öğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler (Lise)

-Mesleki ve Teknik orta öğretim programı uygulanan özel eğitim meslek lisesi öğrencileri

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Örgün eğitim öğrencileri okudukları okul ya da kurumlarından aldıkları EBA şifresi ile e-kurs modülü üzerinden tercih yapabilir. Açık öğretim öğrencileri örgün eğitim kurs merkezlerine, kursiyerler ise halk eğitim merkezleri müdürlüklerine sınıf düzeyleri veya diplomaları ile şahsen başvuru yaparak kurs şifrelerini alabilir.

 

11-12-2022

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.