İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ MÜNASEBETİYLE MÜDÜRÜMÜZ BİR MESAJ YAYINLADI

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Uzantı 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulünün yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.
İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜ MÜNASEBETİYLE MÜDÜRÜMÜZ BİR MESAJ YAYINLADI

"İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 101. Yıl dönümünü kutlamanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı ve muhteşem dizeleriyle bir milletin kurtuluş mücadelesini destansı bir dille anlattığı İstiklal Marşımız, ilelebet Türkiye'nin milli duruşu ve düsturunu sergileyen milli marşı olarak kalacaktır.

 

İstiklal Marşımızın, 12 Mart 1921 tarihinde TBMM tarafından kabul edilmesi, Türk Milleti'nin dünyaya bağımsızlık bildirgesi ve tescili sayılırken, aynı zamanda Türk Milletinin Milli sözleşmesidir.

 

Tarihten silinmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan tarihi bir belge olan İstiklal Marşımız, bu milletin; dinini, vatanını, tarihini, kültürünü, azmini, ümidini, kahramanlığını bütün dünyaya haykıran bir şahlanış şiiri olmuştur.

 

Bu duygu ve düşüncelerimle; İstiklal Marşı'mızın TBMM tarafından kabulünün 101. Yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; milli mücadelemizin kahraman şehitlerini, vatanın ve milletin bekası için canını feda eden aziz şehitlerimizi, 15 Temmuz Demokrasi şehitlerimizi ve İstiklal Marşımızın yazarı Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyor, hepsine Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.

 

Ruhları şad, mekanları cennet olsun."

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.