İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 

Değerli Meslektaşlarım,

 

 "De ki: Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" ayetiyle ilim bilim sahibi olan ile olmayanın bir tutulmadığı köklü bir medeniyetin mensubu ve ilim öğreticisi bir mesleğin sevdalısı olarak sizlerle bu anlamlı günde bir arada olmanın haklı gururu ve sonsuz sevinci içerisindeyim.

 

İnsan ruhunu şekillendiren, insan yetiştirme sanatının en mahir ustaları olan öğretmenler eserlerinin altında imzası bulunmayan yegâne sanatçılardır. Biz öğretmenler için sınıfımızdaki her bir öğrenci bir gelecektir. İstiklalimize ektiğimiz umut tohumudur. Yarının büyük ve müreffeh Türkiye'sini kuracak neslidir. İyi bir doktor, başarılı bir mühendis, iyi bir anne, şefkatli bir baba, vefalı bir dost, yardımsever bir vatandaş, vatanını milletini sevip ona hizmet edecek bireyleridir. Bu bilinçle eğitim ordusu olarak bizlere düşen en kutsal görev; atalarımızın savaş meydanlarında kazandıkları; kanlarıyla suladıkları bu topraklarda aklını başka akılların emrine vermeyen, çağın gerektirdiği şartlara karşı donanımlı, düşünen, üreten bireyler yetiştirmek kararlılığında olmaktır. 

 

Bu düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde; yolunu bulmayana ışık, yolunu kaybedene pusula olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü gönülden kutluyorum. Uzun yıllar boyunca öğrencilerini hassasiyetle yetiştirmiş bugün artık emekli olmuş öğretmenlerimize emekleri için teşekkür ediyorum, sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum. Adaylık sürecini tamamlayarak asaletini kazanan öğretmenlerimizin de ülekmizin istikbalini muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmaya yıllarca aday kalmalarını diliyorum.

 

Bu vesileleyle de başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi başında iken şehit düşen ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, meslektaşlarımı saygı ile selamlıyorum.

 Yusuf UZANTI

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü  

 

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.