İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Baba Okulları Projesi

Baba Okulları Projesi Sertifa Töreni, Gaziosmanpaşa Hükümet Konağı Plevne Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.
Baba Okulları Projesi

İçişleri Bakanlığı'nın " Büyük İlçeler Güven ve Dönüşüm İstanbul Projesi"  kapsamında İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinde "Baba Okulları Eğitimleri" tüm hızıyla devam ediyor. Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı'nın himayelerinde Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliği ile Gaziosmanpaşa'da eğitim gören 3-11 yaş grubu çocukların babalarıyla; "sağlıklı toplum yapısı, çocuğun iyi olma halini desteklemek" amacıyla 10 haftalık eğitim programları düzenlenmektedir. Bu eğitimlerde  baba çocuk iletişimini destekleyen haftalık metinler ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilerek Türk Toplumunun en önemli yapı taşlarından olan AİLE'nin iyi olma durumuna katkı sağlanmaktadır. Bu bağlamda eğitimlerini tamamlayan 82 babanın sertifika töreni Gaziosmanpaşa Kaymakamı Sayın Numan HATİPOĞLU, Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf UZANTI, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, AÇEV Gönüllü Eğitimcileri ve eğitim alan babaların katılımıyla düzenlendi.

 

İlgili Babalar Mutlu Çocuklar

İçinde bulunulan küresel salgının çocukların iyi olma durumlarının daha fazla düşünülmesini gerektirdiğini belirten Gaziosmanpaşa Kaymakamı Sayın Numan HATİPOĞLU: " Her çocuk, gelişiminin desteklendiği bir çevrede büyümeyi hak eder. Ev ortamında çocuğa sunulan fırsatların ve çevresindeki kişilerin davranışlarının, çocuğun sağlıklı büyümesinde önemli bir yeri olduğunun bilincindeyiz. Aileler, çocuklarına destekleyici ve geliştirici bir ortam sağlamak durumundalar. Bu ortamda çocuğunuzun bilginize, deneyiminize ve paylaşımınıza ihtiyacı var.

Bu farkındalık ile Gaziosmanpaşa Kaymakamlığımızın himayelerinde Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliği ile ilçemizde eğitim öğretime devam eden çocuklarımızın babalarıyla düzenlediğimiz bu eğitim programının babalar, anneler ve çocuklar üzerindeki olumlu etkilerini gördük. Eğitim programlarımız özellikle küçük yaş grubu öğrencilerimizin babalarının katılımıyla artarak devam edecektir. "İlgili Babalar Mutlu Çocuklar" şiarıyla gerçekleştirdiğimiz bu eğitim programına destek veren Anne Çocuk Eğitim Vakfı'na, gönüllü eğitimcilerimiz Arif DEMİR, Zeki KOLAY, Alaaddin KARACAN, Hıdır GÖRGÜ,  Burçin ÖZKAN, Bülent AÇIKGÖZ ve Hamit ERGÜVEN'e; eğitim planlamalarını gerçekleştiren Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve siz kıymetli babalarımıza Gaziosmanpaşamız adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Bilgi ve becerilerin konuşulduğu, deneyim ve yaşantıların paylaşıldığı nice baba okulları programında görüşmeyi temenni ediyorum." dedi.

 

Gaziosmanpaşa Kaymakamı Sayın Numan HATİPOĞLU'nun konuşmalarının akabinde babalara 10 haftalık eğitim programını başarıyla bitirdiklerini gösterir sertifikaları takdim edildi.

 

Baba Okulları Nedir?

Baba Okulları; haneleri çocuk gelişimi ve iyi olma hâli açısından desteklemek, baba ile çocuk arasındaki iletişimi ve ilişkiyi güçlendirmek, babaları çocuk gelişimi konusunda bilgilendirmek ve babalardaki ilgili babalık tutum ve davranışlarını desteklemek amacıyla yürütülen bir uygulamadır. Baba Okulları Eğitim Programı, ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covıd-19 Salgını sebebiyle çevrim içi bir ortamda ve eve gönderilen bir paket üzerinden gerçekleştirilmektedir. Programa katılan babalarla gönüllü eğitimcilerinin rehberliğinde, haftada bir defa, 50 dakikalık bir çevrim içi buluşma gerçekleştirilir ve bu buluşmada paylaşımlarda bulunulur. 10 haftalık programa düzenli katılım sağlayan babalarla ve çocukların katılımıyla programın oluşturduğu değişimleri konuşmak üzere yine çevrimiçi buluşmalar gerçekleştirilir.

 

 04-07-202104-07-202104-07-202104-07-2021

 

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.