İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Projeleri

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı eTwinning Projeleri Tanıtım Programı ve Ödül Töreni gerçekleştirildi.
eTwinning Projeleri

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim öğretime devam eden özel/resmi okullarda yürütülen eTwinning Projeleri ile Gaziosmanpaşa'nın eğitim yüzü Avrupa'ya açıldı.

Avrupa'daki okullar arasında iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak ve eğitmenler arasındaki bağı kuvvetlendirmeye yönelik ortam sunmak amacıyla geliştirilmiş eTwinning platformuna Türkiye 2009'da dâhil olmuştur ve Türkiye Ulusal Destek Servisi ile Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermeye devam etmektedir. Öğretmenlere Farklı okullarda veya Avrupa ülkelerinde gerçekleşen eğitim uygulamaları hakkında fikir sahibi olma, yabancı dil pratiğini geliştirme, bilişim teknolojilerini derslerinde etkin biçimde kullanabilme, derslerini öğrencilerin daha fazla motive olmasını sağlayarak, daha eğlenceli hale getirebilme, mesleki açıdan kendini geliştirebilme imkanı sağlayan eTwinning Platformu öğrencilere ise derse daha fazla motive olma, başka okullardan veya ülkelerden akranları ile iletişim kurarak, farklı kültürleri tanıma, yabancı dilde iletişim kurabilme, Web teknolojilerinin eğitim amacıyla da kullanabileceğini fark etme, Projede yer aldığı için derslere daha etkin katılma olanakları sağlamaktadır.

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 93 farklı proje hayata geçirilmiş 68 öğretmenin koordinesinde Gaziosmanpaşalı 5251 öğrencinin katılımıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmiştir. Bu projelerde Polonya'dan İspanya'ya; Hırvatistan'dan can kardeş Azerbaycan'a 50 den fazla yabancı ülkeden ve Muş'tan Mardin'e, Ankara'dan Gaziantep'e 100'den fazla şehirden binlerce öğrencinin katılımıyla eğitimin ve gelişimin sınır tanımadığını göstermişlerdir.

Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Ödülleri Sahiplerini Buldu

2020 yılında yürüttükleri eTwinning Projeleriyle Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Belgesi almaya hak kazanan öğretmenlerin ve okulların belgeleri Gaziosmanpaşa Hükümet Konağı Plevne Toplantı Salonu'nda Gaziosmanpaşa Kaymakamı Sayın Numan HATİPOĞLU, Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Proje Sahiplerinin katılımıyla gerçekleştirilen törenle takdim edildi.

Ödül töreninde bu minvaldeki projelerin çocukların ve öğretmenlerin gelişimine büyük katkı sağladığını belirten Gaziosmanpaşa Kaymakamı Sayın Numan HATİPOĞLU: " Türk kültür ve medeniyetini yabancı ortaklarımıza tanıttığımız projelerde görev yapan öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz birer kültür elçileri oldular. Biz Türklerin bilime, sanata ve teknolojiye ne kadar meraklı olduğunu,  Türkiye olarak gelişime açık, ileri görüşlü bir millet olduğumuzu ve tüm dünya halklarına sıcak kanlı bir yaklaşımla nasıl kucak açtığımız bir kez daha gösterdiler. Bu bağlamda emeği geçen başta Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf UZANTI olmak üzere proje yürütücüsü öğretmenlerimize ve projelerde yer alan öğrencilerimize teşekkür ediyor, Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı olarak her zaman destekçiniz olduğumuzu bilmenizi istiyorum." dedi.

 

Ödül töreninin ardından bu yıl hayata geçirilen projelerin tanıtımı yapılarak 2021 yılı Ulusal ve Kalite Etiketi'ne başvuru yapan öğretmenlere başarılar dilendi.

 

04-07-202104-07-202104-07-202104-07-2021

 

 

 

 

 

 

 

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.