İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa Bilimle Şenlendi

TÜBİTAK 4006 2019 Bilim Fuarları kapsamında hibe almaya hak kazanan 24 okulumuzun sergisi gerçekleştirildi.
Gaziosmanpaşa Bilimle Şenlendi

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim öğretime devam eden ve TÜBİTAK'tan hibe almaya hak kazanan 24 okulda Bilim Fuarları Sergileri gerçekleştirdi. 2019 yılında başvurusu kabul edilen projelerin sergi açılışları Gaziosmanpaşa Kaymakamı Sayın Numan HATİPOĞLU, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Sayın Hasan Tahsin USTA, Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf UZANTI ve ilçenin kıymetli protokolünün teşrifleriyle gerçekleştirildi.

5-12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine bilimsel metodolojiye uygun şekilde çalışmalar yaparak elde ettikleri araştırma sonuçlarını sergileyebilecekleri bilim fuarlarına destek verilmesini amaçlayan TÜBİTAK 4006 Programı kapsamında Gaziosmanpaşalı öğrenciler pandemi dönemine rağmen bilim, sanat ve teknolojiyle iç içe bir yıl geçirdiler.

2023 Eğitim Vizyon Belgesi Yol Haritamızdır.

2023 Eğitim Vizyon Belgesi'ni eğitim öğretim yolculuklarında bir rehber olarak aldıklarını belirten Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf UZANTI: " Çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek."  şiarıyla pandemi döneminde de öğrencilerimizi bilimden, sanattan ve teknolojiden uzak tutmadık. Araştıran, sorgulayan; yaparak yaşayarak öğrenen ve öğrendiklerini hayata geçirebilen gençlerle Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye hayalimizi gerçekleştirebileceğimizi biliyoruz. Bu bağlamda 2019 yılında hibe almaya hak kazanan 24 okulumuzun sergilerini gerçekleştirdik. TÜBİTAK 4006 2020 yılı başvuruları kapsamında da başvuru yapabilecek 46 kurumumuz ile başvurumuzu gerçekleştirmiştik. Dualarımız ve umudumuz bu gibi hibe programlarında en üst düzeyde başarı sağlayarak öğrencilerimize bilimsel proje yapma ve paylaşma konusunda yeni ortam ve olanaklarını oluşturmaktır. Bu başarılar bizim eğitim alanında yaptıklarımızı taçlandırdığımız başarılardır. Bu bağlamda salgın döneminin etkilerine rağmen fuar açılışlarını gerçekleştiren öğrenci, öğretmen ve idarecilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, bilimin ışığında yaptığımız tüm çalışmalarda bizleri yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen başta Kaymakamımız Sayın Numan HATİPOĞLU olmak üzere Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin USTA'ya ve fuarlarımıza katılım sağlayan kıymetli protokolümüze şükranlarımı arz ediyorum. "dedi.

TÜBİTAK 4006 2019 Bilim Fuarları Sergilerini Gerçekleştiren Okullar şu şekildedir:

Alparslan Ortaokulu

Alparslan İmam Hatip Ortaokulu

Arman Polat Ortaokulu

Şehit Gökhan Topçu Anadolu Lisesi

Barbaros Hayrettin Paşa Ortaokulu

Toki Avrupa Konutları Ortaokulu

Gazi Ahmet Muhtar Paşa Ortaokulu

Gaziosmanpaşa Fahrettin Özüdoğru MTAL

Gaziosmanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi

Osmangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi

Gaziosmanpaşa Ortaokulu

Şehit Öğretmen Mustafa Gümüş İmam Hatip Ortaokulu

23 Nisan Ortaokulu

Gönül Pınarı Özel Eğitim Uygulama Okulu

Prof. Dr. Gazi Yaşargil İmam Hatip Ortaokulu

Mevlana Anadolu Lisesi

Hüseyin Keçici Özel Eğitim Okulu

Vefa Poyraz Anadolu Lisesi

Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu

Dumlupınar Ortaokulu

Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi

100. Yıl Ortaokulu

Emine Sabit Büyükbayrak Ortaokulu

Havuzbaşı Atilla Baykal Ortaokulu

 

 

28-06-202128-06-202128-06-202128-06-202128-06-202128-06-2021

 

 

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.