İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında tüm Türkiye'de destek almaya hak kazanan 53 projeden biri Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "Gaziosmanpaşa Küçük Buluşlar Büyük Dünyalar Bilim Şenliği" Projesi oldu.
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı

Bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim-teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gösteri, atölye/laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar, söyleşiler, vb. etkinlikler ile tüm toplumu bilimle buluşturan 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tüm Türkiye'de kabul edilen 53 projenin arasında yer almayı başardı.

 

2023 Eğitim Vizyon Belgesi Yol Haritamızdır

Salgın sürecinde de 21. Yüzyılın gerekliliği olan proje tabanlı eğitime önem verdiklerini belirten Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf UZANTI: " Projemizin tasarlanmasında yararlandığımız ve esas aldığımız dayanak 2023 Eğitim Vizyon Belgemizde yer alan; "Çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış bilime sevdalı, kültüre meraklı bireyler yetiştirmek." İlkesidir. Bu ilke doğrultusunda bilimin, kültürün, sanatın ve teknolojinin birçok dalını farklı yöntem ve tekniklerle katılımcılara sunarak yelpazesi çok geniş bir şenlik olması projemizin en önemli özelliklerindendir. Bu yelpazede yaparak yaşayarak öğrenme, oyun temelli eğitim yöntemleri kullanılarak öğrenmenin daha kalıcı olacağını ve bu kalıcılığın beraberinde bilim ile toplum arasında sağlam bir köprü inşa edeceğini öngörmekteyiz. Tüm Türkiye'de desteklenmeye hak kazanan 53 projeden birinin Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün olması bizler için gurur vericidir. Bu bağlamda projenin başvuru aşamasında bizlerden desteklerini esirgemeyen Gaziosmanpaşa Kaymakamımız Sayın Numan HATİPOĞLU'na, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin USTA'ya; işbirliği protokolü yaptığımız Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Gürhan KAYA'ya, Gaziosmanpaşa İlçe Sağlık Müdürümüz Sayın Doktor Ferah CANKIRAN'a  teşekkür ederim. Bu bağlamda Gaziosmanpaşamızı bilimle buluşturacak ve ilçemize yeni ufuklar katacağına inandığımız projemizde emeği geçen proje ekibimizde görevli eğitimcilerimize emeklerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim. Hep söyledim yine belirtmek isterim: " Eğitimciyle Güzel Türkiyem!"dedi.

 Gaziosmanpaşa Bilim Şenliği Planlıyor

14-15-16 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan şenlik için ilçe merkezinde bulunan, katılımcıların rahatlıkla ulaşabileceği, çevre ilçelere yakın konumlu olan Gaziosmanpaşa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi bahçesi seçilmiş olup şenliğin hedef kitlesi İstanbul ili Gaziosmanpaşa ilçesinde eğitim gören tüm kademedeki öğrenciler ile komşu ilçelerimiz olan Eyüpsultan, Esenler ve Sultangazi ilçelerinin dezavantajlı bölgelerinde eğitim gören öğrenciler, öğretmenler ve veliler olarak belirlenmiştir. Şenlik kapsamında düzenlenecek olan etkinliklere planlanan ve öngörülen aktif katılımcı sayısı ise 5678'dir. Gerçekleştirilecek şenlikte: "Web 2.0 la Eğlen ,Keşfet, Üret, Sanal Mısın Gerçek Misin?, Kara Şimşekleri  Kodluyorum, Dikkat Gelişimi, Kendi Hikayemi Yapbozluyorum,3D Yazıcı , Resimlerim Canlanıyor" gibi Teknolojik Bilişim Atölyeleri; "Vantrolog Kukla, Ben Bir Ressamım, Masal Anlatıyorum" gibi Yaratıcı Drama Atölyeleri"; Renkli Çarklar, Kurabiye Tasarımı, Ebru" gibi Sanat Temalı Atölyeler,"; Braille, Gezegen Evi, Galton Tahtası" gibi birbirinden farklı 39 atölye, 1 sergi ve uzman akademisyenlerin söyleşileriyle toplam 44 farklı etkinlik ile katılımcılar bilimin her dalı ile  buluşturulacaktır.

 

01-06-2021

 

 

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.