İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pandemi Döneminde Öğretmen Olmak

Pandemi Döneminde Öğretmen Olmak

Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan, "Pandemi Döneminde Öğretmen Olmak" konulu söyleşisiyle 7 Mayıs Cuma günü video konferans yoluyla öğretmenlerimizle buluştu. Sayın Prof. Dr. Levent Eraslan tarafından 39. su düzenlenen seminere Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan 1000'e yakın öğretmenimiz katılım sağladı. Pandemi Döneminde mutasyona uğrayan öğrenme- öğretme stillerine yönelik öğretmenlerin yaşadığı sorun alanlarının belirlendiği ve çeşitli önerilerin öğretmenlerle paylaşıldığı seminere Gaziosmanpaşa Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı da teşrif ettiler.

Seminerde öğretmenlerin dijital eğitimde yaşadığı onlıe sınıf yönetimi, onlıne zaman yönetimi, dijital becerilerin eksikliği, öğrenci ve öğretmen motivasyonu gibi sorun alanlarına değinilerek çözüm önerileri sunuldu. Hızlı gerçekleşen bu değişimler karşısında strese girmemizin ve kaygılanmamızın oldukça normal olduğunu ve bu değişime uyum sağlamak için kendimize zaman ayırmamız gerektiğini belirten Eraslan, seminer sonunda öğretmenlerin sorularını yanıtladılar.

 

08-05-202108-05-202108-05-202108-05-2021

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.