İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yıl Dönümü

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı, İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yılı dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yıl Dönümü

Bağımsızlığımızın, Aziz Milletimizin azim ve kararlılığının, Türk'ün baş eğmez karakterinin en önemli sembollerinden biri olan İstiklal Marşımızın 100. Yılında bu milletin bir ferdi, bu devletin bir çalışanı olmanın haklı gururu içerisindeyim.

İstiklal Harbimizin manevi cephesinde mücadelen eden bir Kahramandır Akif. Milli mutabakat metnimiz ile bir dayanak olmuştur bizlere. Korkma! diye başlar İstiklal Marşımız. Ne şereftir ki hiçbir güçten korkmamış bir neslin evlatlarıyız. Uğrunda nice şehitler verdiğimiz bayrağımızı yüzyıllardır göklerde gururla dalgalandırıyoruz.

İstiklal Marşımız bizim aynamızdır. O aynadan kendimize baktığımızda gaflete düşmeyeceğiz; o aynadan kendimize baktığımızda memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olsa dahi damarlarımızdaki asil kandan aldığımız güç ile Türk milletini devletiyle birlikte ilelebet payidar kılacak gücü bulacağız.

Bu yolda üzerimize düşen görevimizin farkındayız. Bu farkındalık ile Milli Eğitim Ailesi olarak Akif ve kahraman ecdadımızı öğrencilerimizin öğrenme yolculuklarının en başına koymak ve Asım'ın Nesli ideali doğrultusunda bir hayat ülküsü aşılamak amacıyla var gücümüzle gayret göstermekteyiz.  İstiklal Marşımızı bir nakkaş misali kelam kelam işlediğimiz, 2023, 2053, 2071 ideallerimizi anlattığımız; başını sadece rükûda eğen nesiller yetiştirmek en ulvi sorumluluğumuzdur.

İstiklal Marşımızın 100.yılında Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyor; "Biz biriz, biz Türkiyeyiz" diyerek elif gibi dimdik durmamızı sağlayan bütün büyüklerimize ve Türk milletine saygılarımı arz ediyorum.

 

 

Yusuf UZANTI

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.