İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dönem Sonu Kapanış Töreni

 1  Dönem sonu kapanış törenimiz video konferans yoluyla gerçekleştirildi.
Dönem Sonu Kapanış Töreni

Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılımızın 1. Dönem Sonu münasebetiyle video konferans yoluyla öğrencilerimizle buluştular. Pandemi dolayısıyla çevrimiçi olarak düzenlenen törenimize her okulumuzu temsilen birer öğrenci katıldı. Törene teşrif ederek öğrencilerimizle bir araya gelen Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu: "Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covıd-19 salgınında Türkiyemiz olarak büyük bir mücadele örneği sergiledik. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi Cumhuriyet; kimsesizlerin kimsesidir. Bizler de bu şiarla hareket edip hem ülkemizde hem de diğer ülkelerde insanların yanında olduk. İkinci dönemde inşallah yüz yüze eğitimde de buluşacağız. Gönül isterdi ki karne töreninde de birlikte olalım. Ancak virüs sebebiyle video konferans yoluyla birlikte olduk. Böyle de her okulumuzla birlikte olmuş gibi olduk ne güzel. Ara tatilde bol bol kitap okumanızı temenni ediyorum. Tatilde de maske, mesafe ve hijyen kurallarımıza dikkat edelim. Hepinizi sevgiyle kucaklıyor, gözlerinizden öpüyorum." diyerek iyi tatiller dileklerinde bulundular.

2020 Yılı Tarihe Geçecek Bir yıl Oldu

Törene katılan Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta: " Bizi bu güzel sabahta bir araya getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı'ya öncelikle teşekkür ediyorum. 2020 yılı hafızalarımızda unutulmayacak bir yıl oldu. Olumsuz bir yıl olarak değerlendirmek istemiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde 2020 yılı, enerji yılı oldu. Dijital yatırımlar, petrolün bulunması, yerli ve milli solunum cihazlarımızın üretimi, 12 dev hastanemizin hizmete girmesi... Tarihe geçecek bir yılı yaşadık. Bu da Türk insanının başarısıdır. Şubat ayında yüz yüze eğitimde de heyecanla sizleri bekliyor olacağız. Kültür, sanat ve spor etkinliklerimizle sizlerle buluşacağımız günü bekliyoruz. İnşallah ikinci sömestrde sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle."  diyerek öğrencilerimizle duygularını paylaşıp iyi tatiller dilediler.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı'nın koordinesinde gerçekleştiren Dönem Sonu Kapanış Programı'nda öğrenci, veli ve öğretmenlerimize duygu ve düşüncelerini paylaşan Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı:" Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan devlet büyüklerimize öncelikle şükranlarımı sunuyor ve öğrencilerimizi sevgiyle kucaklıyorum. Malum süreçte uzaktan eğitim ile eğitim öğretimimizi devam ettiriyoruz. Devletimizin sağladığı imkanlarla ara vermeden , hız kesmeden devam ettik. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün rehberliği ve öncülüğünde yüzey ve el dezenfektanı, maske ve siperlik üretimine geçerek derslerimizin yanında devletimize Pandeminin gerektirdiği malzemeleri üreterek de destek olduk. Yüreğimizdeki iman ve inanç ile çalışmaya devam edeceğiz. Gösterdiğimiz bu başarıda emeği geçen başta devlet büyüklerimiz olmak üzere öğrenci, öğretmen ve velilerimize, tüm gönüldaşlarımıza teşekkür ediyor ve yüz yüze eğitimde en kısa zamanda görüşmeyi niyaz ediyorum. Sevgili çocuklar ara tatilde güzelce dinlenin ve bol bol kitap okuyun. Bizler sizleri bekliyor olacağız." Diyerek eğitime ve eğitimciye gönül vermiş, destek olmuş tüm paydaşlarımıza şükranlarını ilettiler.

 

Sevgili Öğrencilerimiz, Kıymetli Velilerimiz ve Değerli Öğretmenlerimiz,

Eğitim öğretim hayatımız sonsuz bir hazinedir. Gün geçtikçe çoğalır. Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ailesi olarak bu sonsuz hazineden ara tatilde de en üst düzeyde istifade etmenizi umuyor, iyi tatiller diliyoruz.

 

24-01-202124-01-202124-01-202124-01-202124-01-202124-01-2021

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.