İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yüz Yüze Eğitim Toplantısı

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Müdürlerimizle "Yüz Yüze Eğitim Yönetim ve Planlama Toplantısı" gerçekleştirildi.
Yüz Yüze Eğitim Toplantısı

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüzün 02/10/2020 tarih ve 13991612 sayılı yazısı gereği Mesleki ve Teknik Eğitim Okul/Kurumlarında 05 Ekim 2020 Pazartesi günü itibariyle yüz yüze eğitim başlayacaktır. Bu kapsamda yapılacak olan çalışmaları ve eğitim planlamalarını belirlemek üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı'nın başkanlığında, Şube Müdürlerimiz ve Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizin Müdürleri ile "Yüz Yüze Eğitim Yönetim ve Planlama Toplantısı" 04.10.2020 Pazar günü ilçemiz Gaziosmanpaşa F. Özüdoğru Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi.

Toplantıda, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizle ile Çok Programlı Anadolu Liselerimizin Anadolu Meslek Programı ve Anadolu Teknik  Programlarının 9.Sınıflarındaki Mesleki Gelişim Atölyesi dersi dışında kalan meslek dersleri ile 10., 11., ve 12. Sınıflarında meslek.eba.gov.tr adresinde yayınlanan ders bilgi formlarındaki kazanımlara ait Başarım Ölçütlerinin "Beceri" kısımları yüz yüze eğitim yoluyla verileceğinden okullarımızda gerekli tedbirlerin alınması üzerinde duruldu. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına hassaten riayet edilmesi kararlaştırıldı. Okullarımızın öğretmen, öğrenci ve atölye durumları dikkate alınarak atölyelerdeki planlamalar ve düzenlemeler, grup sayılarının belirleneceği belirtildi. Ayrıca alan ve dal derslerinin uygulama kazanımları yüz yüze başlarken teorik kısımları ise yine uzaktan eğitim yoluyla devam edeceğinden uzaktan eğitimlerimizde de verimin artırılmasına yönelik istişarelerde bulunuldu.

Hassasiyetlerimiz Devam Edecektir

Ana sınıflarımızda ve 1. sınıflarımızda başladığımız yüz yüze eğitimde aldığımız tedbirlerle şu ana kadar sorunsuz bir şekilde eğitimlerimizin devam ettiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizde de aynı hassasiyetle eğitimi devam ettireceğimizi; öğrenci, öğretmen ve idarecilerimizin sağlığını gözederek çalışmalarımıza devam edeceğimizi belirtti. 

İyi dilek ve temennilerle toplantıya son verildi.

04-10-202004-10-202004-10-2020

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.