İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

I. İzleme Sınavı Bilgilendirme Toplantısı

5,6,7 ve 8. sınıflara yönelik yapılacak olan I. İzleme Sınavı  bilgilendirme toplantısı yapıldı.  
I. İzleme Sınavı Bilgilendirme Toplantısı

Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı'nın hamiliğinde ilçemizde öğrenim gören 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik 20.02.2020 Perşembe günü yapılacak olan I. İzleme Sınavının bilgilendirme toplantısı Müdürümüz Sayın Mehmet Usta başkanlığında ortaokul müdürleri ve sınavda görevli idarecilerin katılımıyla ilçemiz Prof. Dr. Gazi Yaşargil Ortaokulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Amacımız Okulları Yarıştırmak Değil

Sınavı öncesi ve sonrasında yapılacak olan iş ve işlemler hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı toplantıda söz alan Müdürümüz Sayın Mehmet Usta :" İlçemiz bünyesinde eğitim gören resmi ortaokul öğrencilerine yönelik yaptığımız bu deneme sınavı ile aynı anda 28.156 öğrenciye ulaşmış olacağız. Bu uygulama ilçemiz açısından bir ilk olması açısından önem arz etmektedir. Sınavdan önce ve sonra yapılması gereken iş ve işlemlerde hassasiyet göstermeniz sınavın selameti ve amacına uygunluğu açısından önem arz etmektedir. Amacımız okulları yarıştırmak değildir. Bu uygulamadaki temel amaç ; öğrencilerimizin durumunu tespit etmek ve elde edilen verilerle birlikte daha iyiye ulaşmak için neler yapabiliriz onu belirlemektir. Ortaokullarımıza liselerden ve ilkokullardan görevlendirdiğimiz müdür yardımcılarımız görevlendirildikleri okulda sınavla ilgili iş ve işlemler konusunda okul müdürlerine destek olacaklardır. İlkini yapacağımız ve daha sonra yaygınlaştırmayı planladığımız bu uygulamada emekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum. " dedi. 

Sınav öncesi ve sonrası yapılacak iş ve işlemler konusunda bilgilendirme sunumu Adnan Menderes Ortaokulu Müdürü Emre Kılıç tarafından yapıldı. Ardından görevliler eşliğinde sınav kitapçıkları sınav günü açılmak üzere görevlilere teslim edildi.

 

19-02-202019-02-202019-02-2020

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.