İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2.Dönem Okul Müdürleri Toplantısı

2.Dönem Başı Okul Müdürleri Toplantısı gerçekleştirildi.
2.Dönem Okul Müdürleri Toplantısı

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Okul Müdürleri Toplantısı gerçekleştirildi. İlçemiz Prof. Dr. Gazi Yaşargil Ortaokulu Konferans Salonu'nda yapılan toplantıya   İlçe Müdürümüz Sayın Mehmet Usta, Sayın Şube Müdürlerimiz ve resmi/özel okulların müdürleri katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Müdürümüz Sayın Mehmet Usta, başarılı bir dönem geçirdiğimizi söyleyerek dönemin sorunsuz ve verimli geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.Ardından 1.dönemin değerlendirmesi yapılarak 2.dönem başarısının daha da arttırılması konusunda yapılması gerekenler planlandı. 

Her Alanda Başarıyı Hedeflemeliyiz

Başarının sadece akademik başarı olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirten Sayın Mehmet Usta: " Öğrencilerimizi sanatsal, sosyal,kültürel ve sportif faaliyetlere de yönlendirmemiz gerekmektedir. İlçemizde düzenlenen Tasarım-Beceri Atölyeleri toplantısından sonra bu konudaki çalışmalarımız hız kazandı.Bu çok mutlu edici bir gelişmedir. Bu şekilde çocukları soru çözme, konu anlatımı gibi bir eğitim anlayışından; üretmeye, yapmaya, sorun çözmeye ve beceri kazanmaya yönelik bir müfredata yönlendirmiş olacağız. Destekleme Yetiştirme Kursları da ayrıca öğrencilerin başarısını arttırmada bizim için önem arz etmektedir. Okul müdürlerimizin DYK'ları desteklemesi ve takip etmesi önemlidir. Bu konuda da gerekli hassasiyeti göstereceğinize eminim. EBA'nın aktif kullanılmasında öğretmen ve öğrencilerimizi teşvik etmeniz gerekmektedir. Yapılan yeni düzenlemeler ve zenginleştirmelerle EBA platformu da bizim için önemli bir kaynaktır."dedi. Yakın zamanda yaşadığımız depreme de değinen Müdürümüz deprem öncesinde, deprem esnasında ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda eğitim paydaşlarının bilinçlendirilmesi için çalışmalar yapılacağını belirtti. 

Akabinde Şube Müdürlerimiz kendi bölümleri ile ilgili bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulundular. 2.dönemin 2023 Eğitim Vizyonu Belgemiz ışığında verimli ve sorunsuz geçmesi temennisi ile toplantıya son verildi. 

08-02-202008-02-202008-02-2020

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.