İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okçuluk Alanları Projesi

Okullarda Okçuluk Alanları Oluşturma Projesi kapsamında Gaziosmanpaşa Karlıtepe Ortaokulu'nda Okçuluk Atölyesi açıldı.
Okçuluk Alanları Projesi

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün uhdesinde öğrencilerimizin; ata sporu olan okçuluğu sevmelerini, kişisel ve sosyal gelişimlerini, ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini, öz güvenlerini geliştirerek bu alanda nitelikli ve emsal teşkil edebilecekleri çalışmalar yapmalarını sağlamak amacıyla yürütülen "Okullarda Okçuluk Alanları Oluşturma Projesi" kapsamında ilçemiz Karlıtepe Ortaokulu'nda Okçuluk Atölyesi açılışı gerçekleştirildi.

Türk okçuluğunun öğrencilerimizce tanınması, sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması için olmazsa olmaz bir zemin teşkil eden atölyenin açılışı İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Timur Tuğral, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Usta, Proje Koordinatörü Büşra Saygın; çok sayıda okul müdürü ve davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Okçuluk Alanında İyiyiz, Daha İyi Olacağız


Atölyemiz açılışında konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Timur Tuğral:" Türk okçuluğu alanında yaşanan gelişmeler ve alınan dereceler geleceğe dair çok umut vericidir. Bu alanda çalışan sporcularımız şu anda dünya sıralamasında ilk sıralardadır. Türk Okçuluğu bizim önemli bir mirasımız. Mirasımızı korumak ve geliştirmek için hepimiz üzerimize düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmeliyiz.Bizler de ata sporumuz için çalışıyoruz, siz öğrenciler de yetenekleriniz doğrultusunda elinizden geldiği kadar çalışmalısınız." dedi.

Spor dalı olmasının yanında binlerce yıllık geçmişe dayalı bir kültürü de içinde barındıran Türk Okçuluğu'nun önemine değinen Timur Tuğral, okçu adaylarına başarılar diledi, atölyede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Okullarda Okçuluk Alanları Oluşturma Projesi kapsamındaki atölyelerde, bu bağlamda yürütülen diğer projelerin de geliştirilmesi ve şampiyonluk tahtına oturacak yeni  öğrencilerimizin olması adına çalışmalarımızı devam ettirilecek, atölyelerde öğretmenlerimize gelişim seminerleri verilecektir. Bilgi ve becerinin bir arada verimli olduğu bu çağda okçuluk alanıyla ilgili bilgiler beceri olarak temellendirilecektir.

 

16-01-202016-01-202016-01-2020

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.