İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ebediyete irtihalinin 83. yılında anıldı.
Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı

İstiklal Marşımızın yazarı ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ebediyete irtihalinin 83.yılında ilçemiz Şehit Anıl Kaan Aybek Ortaokulu'nda düzenlenen törende hürmet ve rahmet ile yad edildi. Anma programı; Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu ve Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta'nın teşrifleri, okul-kurum amirleri,çok sayıda öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten protokol konuşmalarının ardından öğrenciler tarafından hazırlanan Mehmet Akif Ersoy oratoryosu izlendi.

Milli Şairimize Hürmetle Yad Ediyoruz

Anma programında günün anlam ve önemine istinaden duygularını dile getiren Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu; "Ebediyete irtihalinin 83.yılında Kahraman Ordumuza İstiklal Marşımızı armağan eden Milli Şairimizi hürmet ve rahmet ile anıyorum. Mehmet Akif Ersoylar gibi nice nesli bağrında yetiştiren bu yurdun bir ferdi olmak bizler için büyük şereftir. Mehmet Akif'in de dediği gibi :"Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın."dedi.

Anma programı öğrenci korosunun hazırladığı İstiklal Marşı oratoryosu ile sona erdi.

 

31-12-201931-12-201931-12-201931-12-2019

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.