İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması

24 Kasım Öğretmenler Günü Prof.Dr. Gazi Yaşargil Ortaokulu Konferans Salonu'nda düzenlenen törenle kutlandı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama töreni düzenlendi. Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı'na İlçe Müdürümüz Sayın Mehmet Usta'nın çelenk takdimi ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımız ile devam etti.Buradaki törene,okul ve kurum müdürlükleri ile çok sayıda öğretmen ve öğrencimiz katıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Müdürümüz Sayın Mehmet Usta tarafından öğretmenlerimize çiçek takdim edilerek Öğretmenler Günü kutlamaları yapıldı.

25 Kasım Pazartesi günü ilçemiz Prof.Dr. Gazi Yaşargil Ortaokulu Konferans Salonu'nda devam eden kutlama programına,Gaziosmanpaşa Kaymakamı Sayın Numan Hatipoğlu ,Belediye Başkanı Sayın Hasan Tahsin Usta, Sayın Başsavcımız teşrif ettiler. Törene ilçe protokolümüzün değerli mensupları,öğretmen ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, protokol konuşmaları ile devam etti.

Öğretmenlik Mesleğinin Manevi Gücü

Konuşmasında öğretmenlerin gününü kutlayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Usta, "Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmaz üzere ebediyete irtihal etmiş şehit öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, minnet ve saygı ile anıyorum.Mesleğini hala icra eden öğretmenlerimize başarılar diliyorum.Emekliliği en zor olan öğretmenlikten emekli olan öğretmenlerimizin bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve başarılar diliyorum. Öğretmenlik, manevi gücü en yüksek meslektir. Mühendis bina yapar,ressam resim çizer,çiftçi ekin eker ama öğretmenler insan ruhunu şekillendirir.Eserinin altında imzası olmayan yegane sanatçı öğretmendir. 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde üzerimize düşen sorumluluklarımızı yerine getirmek azmi ile hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyor, göreve geldiğimden beri bizden desteğini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu'na ve Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta'ya şükranlarımı sunuyorum."dedi.

Konuşmalar,Gösteriler ve Yarışmalar

Protokol konuşmalarının ardından maarif teşkilatına yıllarca hizmet ederek emekli olan, yüreği vatan ve meslek aşkıyla dolu olan tüm emekli öğretmenlerimiz adına emekli öğretmenimiz Mustafa Karadağlı bir konuşma yaptı.Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan "İyi ki Varsın Öğretmenim" kısa film gösterimi yapıldı. Halk Eğitim Öğretmenleri tarafından yöresel halk oyunları sergilendi. Öğretmenler koromuz tarafından türküler seslendirildi. Törende daha sonra öğrenciler arasında düzenlenen "Benim Öğretmenim"konulu resim,şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ve öğretmenler arası "Anı"yarışmasında dereceye giren öğretmenlerimize ödülleri takdim edildi.

Türkiye ve Türk öğretmenlerinin kocaman yüreğinin temsili Suriyeli öğrencimiz Roshın Issa'nın "Suya Gider Allı Gelin" türküsü ile öğretmenlerinin gününü kutlaması büyük bir alkış topladı.Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimizin yemin töreninin akabinde emekli olan öğretmenlerimize hizmet şeref belgelerinin verilmesiyle törenimiz sona erdi.

29-11-201929-11-201929-11-201929-11-201929-11-2019

 

 

 

 

 

 

 

 

29-11-2019

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.