İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Usta 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Çok şerefli ve ideal bir meslek olan öğretmenlik mesleğini yapmanın kıvancıyla sizleri selamlıyorum. Dünyada hiçbir meslek öğretmenlik kadar manevi bir güce sahip değildir. Mühendis bina yapar,ressam resim çizer,çiftçi ekin yetiştirir. Ama öğretmen insan ruhunu şekillendirir. İnsan yetiştirme sanatının en mahir ustaları olan öğretmenlerimiz,eserinin altında imzası olmayan yegane sanatçılardır.

Öğretmenlerimiz,milletimizi aydınlık bir istikbale hazırlayan yarının büyük ve müreffeh Türkiye'sini kuracak nesiller yetiştirme azminde olan bilge kişilerdir. Eğitim ordusu olarak yarının müreffeh Türkiye'si için, bize emanet edilen bu vatan için 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde çalışmalarımızı tüm hızıyla devam ettirmeli hizmetlerimiz ile milletimizi ayakta tutmalıyız.Eğitimcilerimizin aklını başka akılların emrine vermeyen,çağın gerektirdiği şartlara karşı donanımlı,düşünen,üreten bireyler yetiştirmek kararlılığında olmalarının değeri bugün daha çok anlaşılmaktadır.Ülkelerini ve milletlerini karanlıktan aydınlığa çıkaranlar mesleğini şevkle yapan öğretmenlerin yetiştirdiği öğrencilerdir.

Bu düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde,yarınların mimarı olan kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü gönülden kutluyorum. Uzun yıllar boyunca öğrencilerini hassasiyetle yetiştirmiş bugün artık emekli olmuş öğretmenlerimize emekleri için teşekkür ediyor; sağlıklı,hayırlı ve uzun ömürler niyaz ediyorum.

Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi başında iken şehit düşen ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, meslektaşlarımı saygı ile selamlıyorum.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                Mehmet Usta

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 617 44 14 /15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.