İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi

İyilikte Yarışan Sınıflar-Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı.
Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi

   Dünyanın dört bir yanında milyonlarca yetim çocuk aile şefkatinden uzak açlık ve şiddetle iç içe yaşıyor.Tehditler karşısında yetim çocukların korunabilmesi ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirilebilmesi için çalışmalara başlayan İHH İnsani Yardım Vakfı, bu kapsamda birçok projeye imza atmıştır. Bu projelerden biri de Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesidir.   

   Projenin dönem başı toplantısı 23.10.2019 tarihinde İlçemiz Şehit Servet Asmaz AİHL ev sahipliğinde Şube Müdürlerimiz, Dernek Temsilcileri ve Okul Müdürleri katılımıyla gerçekleştirildi.

   Toplantıya katılan Dernek Temsilcisi Mehmet Çete;2013 yılında başlayan ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın da desteklediği "Her Sınıfın BirYetim Kardeşi Var Projesi kampanyalarıile 2019 yılı itibariyle 13 binden fazla yetim çocuğun bakımının üstlenildiğini 1 milyondan fazla iyiliksever öğrenciye ulaşıldığını ve bu sene okul müdürlerinin destekleriyle bu sayıyı inşallah daha da yukarlara çekeceğimizi belirtti. 

 

24-10-201924-10-2019

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 418 44 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.