İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Şehit Bir Fidan

Şehit Öğretmenlerimizin kıymetli hatıralarını yaşatmak amacıyla 153 Şehit Öğretmenimizin adına fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.
Her Şehit Bir Fidan

Müdürlüğümüzün uhdesinde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu'nun ve Belediye Başkanımız Sayın Hasan Usta'nın destekleriyle İstanbul Caddesi Mesire Alanı'nda saat 12.00'de ağaç dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı teşrif ettiler.

Şehitlerimiz onurumuzdur

Etkinliğimize teşrif eden Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu; " Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Doğu ve Güneydoğu'da uzun yıllar görev yapmış biri olarak öğretmenlerimizin ne zor şartlarda mesleklerini icra ettiklerini yakından biliyorum. Şehit Öğretmenlerimizin isimleri bu ağaçlarla yaşarken öğrencilerimizde de anılarını yaşatmalıyız. Öğretmen, polis, asker....Devletimizin bekası için çalışan her meslek grubunda görevleri başında şehit düşenler bizim onurumuzdur. Bu vesileyle Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ve ebediyete irtihal etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun." diyerek duygularını dile getirdiler.

Öğretmenlerimizin anısını yaşatmak istedik

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın için fidan diken Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta; "Bizim hepimizin kamuoyundan çok yakın takip ettiği Şenay Aybüke öğretmen, Necmettin öğretmen, Dilay öğretmen gibi çok değerli şehitlerimizin de isimlerini bu ağaçlarda yaşatmak istedik. Çocuklarımız da 'Bu ağaçlar neden bu isimleri taşıyor?', 'Bu öğretmenlerimiz neden şehit olmuştur?', 'Nerede şehit olmuştur?', bu hatıralarını öğrensinler. Gelecek nesillere aktarsınlar diye de bu fidanları onlarla büyütmek istiyoruz. Bu fidanı da Şenay Aybüke Yalçın öğretmenimiz için diktik. 2017 yılında Batman'da şehit olmuştu." dedi.

 

Küçük bir kıvılcım büyüdü ve çığlık oldu

Fidan dikimlerinin ardından Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın söylendiği etkinliğimizde duygu ve düşüncelerini paylaşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı, bir küçük kıvılcım olarak ortaya çıkan bu düşüncemizin büyüyüp çığlığa dönüşmesinde emeği ve desteği olan Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu'na, Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta'ya ve Belediyemizin Kıymetli Çalışanlarına teşekkürlerini dile getirdiler.  Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı: ".  "Öğretmen, eserinin altında imzası bulunmayan yegâne sanatçıdır. Güçlü Türkiyemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için mücadele edendir. Şehit Öğretmenlerimiz de bu mücadelede aramızdan hazin bir şekilde ayrıldılar. Ancak onlara sözümüz olsun ki mücadelemizi layıkıyla yapmaya devam edeceğiz. Ve Aziz hatıralarını burada temsili olarak ağaçlarımızla yaşatırken yüreklerimizde daima baki kılacağız. Bu duygularla Şehit Öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyorum. Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun." diyerek öğretmenlerimizin gününü kutladılar.

 

Ulusal basında da yer alan ağaç dikim etkinliğimiz havadan da görüntülendi. 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle fidan dikim alanını öğretmenlerimize "Öğretmenler Parkı" adıyla hediye eden Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta'ya Milli Eğitim Ailesi olarak teşekkür ederiz.

 

 

25-11-202025-11-202025-11-202025-11-202025-11-2020

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.