İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GAZİOSMANPAŞA'NIN EĞİTİM YÜZÜ ETWİNNİNG İLE AVRUPA'YA AÇILDI

2021 Yılı eTwinning Kalite Etiketi sonuçları açıklandı
GAZİOSMANPAŞA'NIN EĞİTİM YÜZÜ ETWİNNİNG İLE AVRUPA'YA AÇILDI

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim öğretime devam eden özel/resmi okullarda yürütülen eTwinning Projeleri ile Gaziosmanpaşa'nın eğitim yüzü Avrupa'ya açıldı.

Avrupa'daki okullar arasında iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak ve eğitmenler arasındaki bağı kuvvetlendirmeye yönelik ortam sunmak amacıyla geliştirilmiş eTwinning platformuna Türkiye 2009'da dâhil olmuştur ve Türkiye Ulusal Destek Servisi ile Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermeye devam etmektedir. Öğretmenlere Farklı okullarda veya Avrupa ülkelerinde gerçekleşen eğitim uygulamaları hakkında fikir sahibi olma, yabancı dil pratiğini geliştirme, bilişim teknolojilerini derslerinde etkin biçimde kullanabilme, derslerini öğrencilerin daha fazla motive olmasını sağlayarak, daha eğlenceli hale getirebilme, mesleki açıdan kendini geliştirebilme imkanı sağlayan eTwinning Platformu öğrencilere ise derse daha fazla motive olma, başka okullardan veya ülkelerden akranları ile iletişim kurarak, farklı kültürleri tanıma, yabancı dilde iletişim kurabilme, Web teknolojilerinin eğitim amacıyla da kullanabileceğini fark etme, projede yer aldığı için derslere daha etkin katılma olanakları sağlamaktadır.  

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 93 farklı proje hayata geçirilmiş 68 öğretmenin koordinesinde Gaziosmanpaşalı 5251 öğrencinin katılımıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmiştir. Bu projelerde Polonya'dan İspanya'ya; Hırvatistan'dan can kardeş Azerbaycan'a 50 den fazla yabancı ülkeden ve Muş'tan Mardin'e, Ankara'dan Gaziantep'e 100'den fazla şehirden binlerce öğrencinin katılımıyla eğitimin ve gelişimin sınır tanımadığını göstermişlerdir.

 

2021 Yılı Kalite Etiketi Ödülleri Açıklandı

Açıklanan verilere göre 2021 yılı başvurularında Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzde görev yapan 78 öğretmenimiz Ulusal Kalite Etiketi Ödülü hak kazanmışken 22 öğretmenimiz de Avrupa Kalite Etiketi Ödülü almaya hak kazanmıştır. Toplamda 66 farklı projede 100 etiket ile başarıları tescillenen öğretmenlerimizi, projelerde çalışmalarda hassasiyetle görev alan öğrencilerimizi ve bu süreçte desteklerini esirgemeyen okul idarecilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

08-11-202108-11-202108-11-202108-11-202108-11-2021

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.