İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa Vefa Sosyal Destek Grubu

Gaziosmanpaşa Vefa Sosyal Destek Grubu

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığımızca 81 İl Valiliğine gönderilen genelge ile,65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan bireylerin sokağa çıkmaları kısıtlanmıştır. Bu durumda olan büyüklerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için valiliklerimizin başkanlığında kaymakamlıklarımızın koordinesinde  il ve ilçelerde  "Vefa Sosyal Destek Grubu" oluşturulmuştur. Bu kapsamda Kaymakamlığımızın koordinesinde kurulan ekiplere Milli Eğitim Müdürlüğü olarak desteklerimiz her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu bağlamda Gaziosmanpaşamızda bulunan 16 mahallemize okul müdürlerimizden birer "Koordinatör Müdür" tayin ettik. Koordinatörlerimizin planlamasıyla, diğer okul müdürlüklerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz ile kendi bölgelerinde bulunan büyüklerimizin kapısını çalmaya başladık. Eğitim Ordusu olarak omuz omuza büyüklerimizin hayatını kolaylaştırmak ve gönüllerini almak  için seferber olduk.

Büyüklerimize Saygı ve Hürmet Allahü Tealaya Saygıdandır.

Ayrıca bu kapsamda Gaziosmanpaşa Vefa Sosyal Destek Grubu olarak , geçmişimiz ile geleceğimizi birbirine bağlayan en değerli köprülerimize destek olmak ve farkındalık oluşturmak adına her gün: "Yaşlılarımıza hürmet ve ikram Allahu tealaya saygıdandır. Hadis- Şerifi'nde de buyrulduğu üzere birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde sağduyulu olmalı; mahallemizde ihtiyaç sahibi olan çalınmadık kapı,alınmadık gönül bırakmamalıyız. Bu kapsamda ilçemizde bulunan 65 yaş ve üstü büyüklerimize ulaşmak ve ihtiyacı olanlara yardım etmek bizlerin görev ve sorumluluklarındandır. Apartmanlarımızda,mahallemizde,yakın çevremizde bulunan ihtiyaç sahiplerinin, ülkemizin bu zor günlerinde yanında olalım ve yardım elimizi uzatalım." şeklinde öğretmen ve velilerimize moral, motivasyon mesajları gönderiyor, onları destek vermeye çağırıyoruz.

Birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde büyük bir sağduyu örneği sergileyen Gaziosmanpaşa Vefa Sosyal Destek Grubu olarak, "Büyüklerimize saygı ve hürmet edeptir." şiarıyla herkesi, yakın çevrelerinde bulunan ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya ve yardım elimizi uzatmaya çağırıyoruz.

 

27-03-202027-03-202027-03-202027-03-2020

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.