İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziosmanpaşa Oku-Yorum Projesi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün Oku-Yorum Projesi kapsamında ilçemiz Küçükköy Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okuma etkinliği gerçekleştirildi.
Gaziosmanpaşa Oku-Yorum Projesi

 

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında uygulanmak üzere hayata geçirilen Oku-Yorum Projesi kapsamında Gaziosmanpaşa Küçükköy Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okuma etkinliği gerçekleştirildi. 

 

2023 Eğitim Vizyon Belgesi'nde öğrencilerimizin, kültürümüzün söz ve yazı varlığını geliştiren, zenginleştiren ve yaygınlaştıran bireyler olarak yetişmeleri için çaba harcamaları amaçlanıyor.  Ayrıca okumayı bir yaşam biçimi hâline getiren, arkadaşlarıyla kültürel zeminde yeni bağlar kuran bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve onların bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal, edebi ve meslekî gelişimlerine çok yönlü katkıda bulunulması hedefleniyor. 

 

Oku-Yorum Projesi kapsamında öğrencilerin okuma kültürünün geliştirilmesi, okuduğunu anlama ve yorum yapma yeteneklerine katkı sağlanması ile okullara kitap desteği verilerek kütüphanelerin zenginleştirilmesi de amaçlanıyor. Bu çerçevede maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilerek gerçekleştirilen etkinliğe İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı, okul yöneticileri,  öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı. Öğrencilerimiz proje kapsamında Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, Sevgili Arsız Ölüm, Kuyucaklı Yusuf, Uzun Hikâye ve Ne İdik Ne Olduk kitaplarını okudular.

 

Geleceğe Ümitle Bakıyoruz

 

Etkinlikte öğrencilerle bir araya gelen İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Uzantı, okumanın değerini içselleştiren bir medeniyetin mensupları olarak okumayı sürekli kılmamız gerektiğini hatırlattı.  Uzantı "Kendi kişisel gelişimimizin yanında, okuduğumuz kitaplar ufkumuzu açacak ve hayata çok daha anlamlı bir gözle bakmamızı sağlayacaktır. Okulda olduğu kadar, hayatta da başarının en önde gelen şartlarından biri okumaktır. Okuyacağımız her yeni kitap bizlere çok şey katacaktır." şeklinde konuştu. 

 

Öğrencilerin okudukça hayata karşı çok daha cesur adımlar atabilme azmini kendinde bulacaklarını kaydeden Uzantı sözlerini şu şekilde tamamladı: "Oku-Yorum Projemiz kapsamında sizler okuduğunuz kitapları her ayın sonunda şartlara göre yüz yüze veya dijital ortamda toplanıp öğretmenlerinizle müzakere ediyorsunuz. Diğer takımlarla okudukları kitapları değiştirerek, kitaplar üzerine konuluyorsunuz. İnanıyorum ki okuyan ve millî-manevi değerlerini tanıyan bir gençlik geleceğimizi aydınlatacaktır. Sizler sayesinden biz de geleceğe çok daha ümitle bakıyoruz. Oku-Yorum Projesi'nde sizlere iyi okumalar diliyorum. Sizlerin her zaman destekçisi olduğumuzu bilmenizi istiyorum." 

Okuma Grupları

 

Gaziosmanpaşa Küçükköy Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak okumaya ve okutmaya verdikleri önemi dile getiren Okul Müdürümüz Sayın Fatih Yıldız, Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün Oku-Yorum Projesi ve aynı temadaki diğer projelerimize hassasiyetle yaklaştıklarını dile getirdi. Proje kapsamında öğrencilerden birinin liderlik yaptığı 10 kişilik takımların oluşturulduğunu ve birer danışman öğretmen belirlendiğini aktaran Yıldız  "Belirlenen kitapları öğrencilerimiz eş zamanlı olarak okuyacak ve mütalaa edeceklerdir.  Proje süreci boyunca salgın tedbirlerine uyarak etkinliklerimizi devam ettireceğiz. Bu anlamlı projede bizlerden desteklerini esirgemeyen ve öğrencilerimizi okumanın derin ve anlamlı yolculuğunda yalnız bırakmayan eğitim yöneticilerimize, emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

23-03-202123-03-202123-03-2021

 

 

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 418 44 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.