İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GAZİOSMANPAŞA MASAL OKULU

Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim müdürülüğü iş birliği ile kurulan Gaziosmanpaşa Masal Okulu, öğrencilerin ve öğretmenlerin istifadesine kapılarını açtı.
GAZİOSMANPAŞA MASAL OKULU

Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Gaziosmanpaşa İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle öğrencilerin; Türk örf, adet ve geleneklerinin en güzel örneklerinden olan masallar hakkında bilgilendirilmelerini sağlamak, masallar aracılığıyla hayal güçlerine, kalplerine ve ruhlarına güzel dokunuşlar bırakmak amacıyla profesyonel masal anlatıcısı öğretmenlerle masalların özel anlatımlarının yapıldığı; dededen toruna, geçmişten geleceğe taşınan masal anlatım etkinlikleri düzenlendiği Gaziosmanpaşa Masal Okulu öğrencilerin ve öğretmenlerin istifadesine kapılarını açtı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Aziz Sancar Yerleşkesi içinde bulunan Gaziosmanpaşa Masal Okulu her yaş grubundan öğrenciyi masalların eğitici ve iyileştirici dünyasıyla buluşturuyor. Gerçekleştirilen anlatımlardan sonra alanında uzman masal öğretmenlerinin rehberliğinde yapılan tamamlayıcı etkinliklerle öğrencilerin hayal dünyasının gelişimi destekleniyor.

Somut olmayan kültürel mirasların öğrencilere aktarılması için yöresel sanatçıların, Karagöz/Hacivat, Meddah vb. ustalarının, Türk Halk Bilimi ve Türk Halk Müziği konularında yetkin kişilerin davet edilerek masal gecesi, masal günü, masal şenliği adı altında etkinlikler düzenleme ve yaygınlaştırma faaliyetlerinin yürütüleceği Masal Okulunda masal anlatıcılığına yatkınlığı ve ilgisi olan öğretmenlere de hizmet içi eğitim faaliyetleri kapsamında  "Masal Anlatıcılığı ve Eğitimde Drama Teknikleri" dersleri verilmektedir.

Öğrencilerine masalların dünyasını aralamak isteyen tüm öğretmen ve idareciler 0506 282 50 34 numaralı telefondan ya da sosyal medya hesaplarından randevu alabilmektedir. 

 

11-12-202211-12-202211-12-202211-12-2022

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 418 44 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.