İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GAZİOSMANPAŞA GENÇLERE SESLENİYOR: "İLİMLE ve BİLİMLE GELECEK SENİNLE"

GAZİOSMANPAŞA GENÇLERE SESLENİYOR:

 

İstanbul Kalkınma Ajansı'nın Çocuklar ve Gençler Mali Destekleme Programı 2021 Çağrısı kapsamında Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün " İlimle ve Bilimle, Gelecek Seninle" adlı projesi desteklenmeye hak kazanmıştır.

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki din öğretimine bağlı kurumlarda eğitim gören öğrencilerin 21. Yüzyıl becerileri ile donatılmış, tarihini bilen, kültürel mirasına sahip çıkan, medeniyetimizin değerlerini koruyan, okuyan, düşünen, araştıran, yorumlayan, sorgulayan, yapıcı, üretken, bilgi ve hikmetin yolundan giden bireyler olarak yetiştirmek şiarıyla hayata geçirilmesi planlanan proje kapsamında öğrencilerin kendilerini ifade ederek becerilerini ortaya koyabilecekleri 6 adet atölye kurulması planlanmaktadır. Öğrenciler bu atölyelerde İslami Bilimlerin örneklerini, Türk El Sanatlarını, Türk ve Batı Müziğini, Arapça dilinin zenginliğini daha yakından tanıyacak; yaparak yaşayarak öğrenme stratejisi ile öğrenmelerini daha kalıcı hale getireceklerdir.

 

Projenin 12 aylık sürecinde açılacak atölyelerde toplamda 440 öğrenci eğitim alacak;  projenin yaygınlaştırılması ve sürdürülebilirliği kapsamında Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde imam hatip müfredatı programı uygulayan bütün öğrencilerin nihai yararlanıcılar olması planlanmaktadır.

 

Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı ve Gaziosmanpaşa Belediyesi ortaklığında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün uhdesinde yürütülecek olan projenin ortaklık imzaları geçtiğimiz günlerde Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan HATİPOĞLU, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin USTA ve Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf UZANT'nın katılımları ile gerçekleştirilen toplantıda atıldı.

 

Projenin öncelikle Gaziosmanpaşa'ya ve dahi Türkiye'ye hayırlı olmasını dilediğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf UZANTI: " Değişen ve gelişen dünyada bireylerin çağın gerektirdiği donanımlara sahip olmalarının sağlanması Milli Eğitim Camiası olarak bizlerin en ulvi vazifesidir. Bu donanımları gençlerimize kazandırırken önemsediğimiz ilk ve temel şeyin Türk örf, adet ve geleneklerine uygun minvalde içeriklerin ve müfredatların olması gerektiğinin bilincindeyiz. İşte İlimle ve Bilimle Gelecek Seninle projemiz de bu bilincin vücut bulmuş halidir. Gaziosmanpaşamıza ve dahi İstanbulumuza akabinde iyi örnek olarak Türkiyemize artı değerler katacağına inandığımız projemizin hayata geçirilmesinde bizlerden desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Numan HATİPOĞLU'na, Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin USTA'ya şükranlarımı sunar; proje ekibinde görev yapan kıymetli öğretmenlerime de teşekkür ederim." diyerek duygu ve düşüncelerini paylaştı.


23-12-202123-12-2021

 

 

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.