İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"BİR SES İKİ HAREKET" PROJESİ KAPANIŞ PROGRAMI YAPILDI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz himayesinde yürütülen ''Bir Ses İki Hareket'' Projesi kapsamında konservatuar halk oyunları bölüm mezunu müzik öğretmenlerimizden oluşturulan 'Öğretmenin Doğuşu' halk oyunları topluluğu Beyoğlu Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) proje kapanış programı gerçekleştirdi.  


"Bir Ses İki Hareket" projesinin kapanış töreninde sahneye çıkan "Öğretmenin Doğuşu" öğretmenler halk oyunları topluluğu, İstanbul İl Millî Eğitim müdürlüğümüz adına konservatuarlar halk oyunları bölümü mezunu Bakanlığımızda müzik öğretmenliği kadrosunda bulunan 50 öğretmenimizden oluşturuldu.

Vali Yardımcımız Sayın Niyazi Erten, İstanbul Üniversitesi Rektörü Sayın Mahmut Ak, Millî Eğitim Bakan Danışmanımız Sayın Aylin Şengün Taşçı ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'nın katıldığı programda 'Öğretmenin Doğuşu' öğretmenler halk oyunları topluluğu, geleneksel ve modern dans gösterilerini harmanlayarak sundu. Lirik, halay, veda sahnesi, zeybek, karşılama, Azeri, teke, Balkan, yol havası- oyalı çember türküsü, horon gösterileri yapan öğretmenlerimiz izleyicilere görsel bir şölen sundular.

Programda konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, "Bugün hepimizin ortak duygusu büyük bir gururu yaşıyoruz. Meslektaşlarımızın her birisiyle ayrı ayrı gurur duyuyorum. Eğitim ve öğretim alanında öğrencilerimizin akademik başarısını en yüksek seviyeye taşımakta görev alan öğretmenlerimizin değerler eğitiminin en iyi örneklerinden biri olan halk oyunlarımızın yaygınlaştırılıp gelecek nesillere aktarılmasında da büyük rol oynayacağı düşünüyoruz. Çocuklarımızı sadece akademik becerilerle donatmayız. Onları bir yandan kültürümüzle, değerlerimizle, sanatla, sporla bir yandan ilimle irfanla hikmetle yetiştiririz ama en önemlisi sevgimizle, şefkatimizle, merhametimizle yetiştiririz. Bu amaçla yola çıkarak İstanbul İl Millî Eğitim müdürlüğümüz adına konservatuarlar halk oyunları bölümü mezunu Bakanlığımızda müzik ve halk oyunları öğretmenliği kadrosunda bulunan 50 öğretmenimiz ile halk oyunları topluluğu oluşturulduk. Bugün 50 öğretmenimiz bizimle beraberdi. Hepsine emekleri için çok teşekkür ediyorum. Bu işe inanan, emek veren herkese, destekleyen bütün yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Öğrencilere yönelik hazırlanan Bir Ses İki Hareket Projesi; müzik, halk oyunları ve spor alanında kapsamlı çalışmalar içermektedir. Bu proje ile çocukların ve gençlerin müziğin ritmini yakalayarak sanatsal gelişimi, kültürel/geleneksel değerlerimizin halk oyunları aracılığıyla aktarımı ve spor kültürünün yaygınlaşması sağlanarak aktif ve sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanımı hedeflenmiştir.

15-06-202215-06-202215-06-202215-06-202215-06-202215-06-2022

             

 

 

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.