İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyaz Bayrak Töreni

"Beyaz Bayrak" almaya hak kazanan okullarımıza bayrakları takdim edildi.
Beyaz Bayrak Töreni

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacıyla yürütülen "Okullarda Beyaz Bayrak" uygulaması kapsamında "Beyaz Bayrak" almaya hak kazanan okullarımıza belgeleri İlçe Sağlık Müdürümüz Uzman Tabip Sayın Ferah Cankıran'ın da  teşrif ettiği toplantıda düzenlenen törenle verildi. 

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek

Törene teşrif ederek hijyen ve hastalıklardan korunma konusunda bilgilendirme yapan İlçe Sağlık Müdürümüz:" Geleceğin teminatı gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesi temel hedefimizdir. Her türlü bağımlılıktan korunmuş, temiz bir çevrede büyüyen çocuklarla geleceğimizi daha sağlıklı inşa etmemizi sağlayacaktır. Bu konuda İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, okullarımızın, veli ve öğrencilerimizin her zaman yanındayız."dedi. Bulaşıcı hastalıklardan korunma yollarına da değinen Sağlık Müdürümüz Sayın Cankıran ikinci dönemin hijyenik, sağlıklı ve verimli geçmesi temennisi ile konuşmasını sonlandırdı.

Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okul müdürlerine belgeleri takdim edilerek törene son verildi.

 

 

08-02-2020

08-02-202008-02-202008-02-2020

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 418 44 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.