İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5 Yaş Çağındaki Çocukların Okullaştırılması

5 Yaş Çağındaki Çocukların Okullaştırılması kapsamında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın İrfan Zeki Er ilçemizi ziyaret ettiler.
5 Yaş Çağındaki Çocukların Okullaştırılması

5 Yaş Çağındaki Çocukların Okullaştırılması kapsamında yapılması gereken çalışmaların gerçekleştirilme düzeyini ölçmek ve rehberlik yapmak üzere İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın İrfan Zeki Er ilçemizi ziyaret ettiler. Ziyaretleri kapsamında öncelikle ilçemiz Togemder Özel Eğitim Anaokulu'nda ilçemiz Okul Öncesi Eğitim Yaygınlaştırma Komisyonu ile toplantı yapıldı. Toplantı öncesinde okulumuz öğrencilerinin hazırladığı gösteri izlendi. Ardından sınıfları gezen Sayın İrfan Zeki Er,öğrencilerle sohbet ederek yakından ilgilendiler. Koordinatörlerle okullaşma kapsamında yapılanlar ve yapılması gerekenler ile ilgili görüşüldü. 

Çocuğu İlköğretime Hazırlar


5 yaş çocuklarının okullaştırılmasının ilköğretime hazırlıkta çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Sayın İrfan Zeki Er:" Yapılan araştırmalar gösteriyor ki okul öncesi eğitim ile okula başlayan öğrencilerimizin başarısı daha yüksektir. Güçlü geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin okul başarılarının yüksek olması bakımından okul öncesi eğitimin üzerinde hassasiyetle durmalıyız. Kayıt alanımızda görülen ve kaydı yapılmamış çocukların aileleri ile birebir görüşülmesi ve velilerin eğitimin önemi ile ilgili bilinçlendirilmesi gerekmektedir."dedi.

Koordinatörlerle gerçekleşen toplantının akabinde Sayın İrfan Zeki Er ilçemiz Mevlana Anadolu Lisesi'nde bünyesinde okul öncesi eğitim bulunan okul müdürleri ile buluştular. Okul müdürleri ile gerçekleşen toplantıda da okul öncesi eğitimin eğitim kalitemize etkileri üzerinde duran Sayın Er : "Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasında okul müdürlerine büyük sorumluluk düşmektedir. Her çocuğa kendi çocuğunuz gibi yaklaşarak onun eğitim alması için çaba sarf etmelisiniz."dedi.

İlçemizde 5 Yaş Çağındaki Çocukların Okullaştırılması kapsamında yapılabilecek iş ve işlemlerle ilgili  Sayın İrfan Zeki Er, Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu'nu makamlarında ziyaret ederek görüştüler.

 

06-12-201906-12-201906-12-201906-12-201906-12-2019

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 418 44 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.