İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Bugün mukaddes tarihi zaferlerle dolu aziz Türk Milletimizin ve Şanlı Ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasında kazandığı büyük zaferin 98. Yıl dönümünü kutlamanın heyecanı ve haklı gururu içindeyiz.

98 yıl önce bugün Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, Türk Milleti kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiştir. Aziz Türk Milleti ve onun kahraman ordusu Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da, yakın tarihimiz 15 Temmuz'da: azmin, iradenin, vatan ve millet sevgisinin, bir olmanın, diri olmanın sembolü olmuştur. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış Bayrağımızı göklerden indirmeye yeltenenlere, toprağına ve mukaddesatına kastedenlere yüzyıllardır aynı duruşu sergilemiştir.

Bizler öğretmenler olarak 2023 Eğitim Vizyon Belgemizdeki hedeflerimize ulaşabilmek için tarihimizi doğru anlamalı, öğrencilerimize doğru anlatmalıyız. Milli Bayramlarımızın bir tatil değil, bir tarih olduğunu öğretmeliyiz. Çocuklarımıza ve geleceğimizin teminatı gençlerimize ecdadının büyüklüğünü okullarımızda, derslerimizde ve dahi hayatın her alanında, her zaman tarih kitaplarıyla, edebiyatla, sanatla anlatmalıyız. Kültürümüze, tarihi hafızamıza, milli benlik ve irademize katkılar sağlamak amacıyla tarihi okumalar yapmalı, geçmişinden güç alarak geleceğe emin adımlarla ilerleyen nesiller yetiştirmek için çalışmalıyız. Ancak bu şekilde kutlu ve müşterek geleceğimizi sağlam temeller üzerine inşa edebiliriz.

Bu duygularla, başta İstiklal Harbimizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, bu toprakları bizlere vatan kılan kahraman ecdadımızı rahmet, minnet ve saygı ile yâd ediyor, ebediyete irtihal etmiş bütün büyüklerimizin vatan sevgisinin nesillerce ebedi kalacağına inanıyorum. " Ya İstiklal, Ya Ölüm!" diyen Türkiyemizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

 

Yusuf Uzantı

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.