İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

"Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır." şiarını ilke edinerek istiklalimiz ve istikbalimiz için verilen kutlu mücadelemiz İstiklal Harbimizin ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin ,97. Kuruluş yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu ve kıvancı içerisindeyiz. Cumhuriyet Bayramımızın, ülkemizin her ferdi için, kendini bu ülkenin muvaffakiyetine adamış her vatandaşımız için kutlu olmasını temenni ederim.

Ülkemizi "muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma" mücadelemizde 2023 Eğitim Vizyon Belgemiz eğitim ordumuzun yol haritasıdır, aydınlatıcı feneridir. Bizlerin en kıymetli uğraşı da fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmektir. Vatan olma bilincini her şeyin üstünde tutan öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle emanetimize sahip çıkmalıyız. Ancak bu şekilde "Güçlü Yarınlar, Güçlü Türkiye" hayalimizi hakikate çevirebiliriz.  

Bu müşterek vazifede yüreğimizdeki iman ve inançtan aldığımız güç ile evlatlarımızın mutluluğunu, huzurunu ve Türkiyemizin refahını payidar kılacağız. 2023'de, 2053'de ve dahi 2071'de ileri, daha ileri diyeceğiz.

Bu anlamlı günde; Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun yol arkadaşlarını ve  bu toprakları bizlere vatan kılan şanlı ecdadımızı hürmet, rahmet ve minnet ile yad ediyorum.

 

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

 

Yusuf UZANTI

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.