İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İstiklal Harbimizin ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin, 99. Kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde aziz Türk milletinin bir evladı olmanın gururu içindeyim. 100.  Yılımıza 1 kala Bayramımızın ülkemizin her ferdi için, kendini bu ülkenin muvaffakiyetine adamış her vatandaşımız için kutlu olmasını temenni ederim.

 

Ülkemizi "muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma" mücadelemizde Eğitimi kendine rehber edinmiş her Türk Vatandaşının en ulvi görevi ecdadının kazandığı zaferleri, ilim ve bilimle taçlandıracak gençler yetiştirmektir. Yetiştirdiği fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerle "Güçlü Yarınlar, Güçlü Türkiye" hayalimizi hakikat kılmaktır.

 

Cumhuriyetimizin emanet edildiği gençlerimiz bilmeliler ki; eğitimde, kültürde, bilimde, sanayide hülasa geniş bir yelpazede, her sahada bugüne kadar dünya ülkelerinin imreneceği düzeyde ilerleme kaydettik, edeceğiz de. Bu ilerlemelerin anlamını ve kıymetini bilip atalarımızın yaktığı bu meşaleyi her zaman onur ve gururla her gün daha yukarıya taşımalısınız. Milli Eğitim Ordusu olarak bizler her dersimizde bu bilinç ile hareket edeceğiz ve ben olmaktan sıyrılıp biz olan, Türkiyemiz olabilen her evladımızın en büyük destekçisiyiz.

 

Bu anlamlı günde; Türkiyemiz olarak birliğimizin, dirliğimizin hiçbir zaman bozulmamasını temenni eder, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun yol arkadaşlarını ve  bu toprakları bizlere vatan kılan şanlı ecdadımızı hürmet, rahmet ve minnet ile yâd ediyorum.

 

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

 

    Yusuf UZANTI

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.