İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümü vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İstiklalimiz ve istikbalimiz için verilen kutlu mücadelemiz İstiklal Harbimizin ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin, 98. Kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı ve özel günde aziz Türk milletinin bir evladı olmanın gururunu bir kez daha yaşıyorum.

Bizlerin müşterek vazifesi atalarımızdan aldığımız güç, göğsümüzdeki iman ile milletimizin mutluluğunu, huzurunu ve refahını sağlamaktır. Bu vazife uğruna sağlam bir kararlılık, mutlak bir azim ve yılmaz bir inançla çaba sarf eden; ben olmaktan sıyrılıp biz olmayı başarabilen güzel ülkemin her bir vatandaşının bayramını tebrik ediyorum.

Milli Eğitim Ordusu olarak bizler atalarımızın er meydanlarında kazandığı zaferleri, ilim ve bilim ile taçlandırıp "Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye" hakikatimize bir adım daha yaklaşacağımızın bilincindeyiz. Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümüne yaklaşırken ülkemizin ve milletimizin yarınları için çalışmalarımızı daha da artırmamız gerekmektedir. Bu gerekliliği her öğretmenin her dersinde bir kez daha fark ettiğini ve bu uğurda eğitim öğretimini gerçekleştirdiğine inancımız bakidir.

Bu anlamlı günde; Türkiye'miz olarak birliğimizin, dirliğimizin hiçbir zaman bozulmamasını niyaz ederken Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun yol arkadaşlarını ve  bu toprakları bizlere vatan kılan şanlı ecdadımızı hürmet, rahmet ve minnet ile yâd ediyorum.

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

 

Yusuf UZANTI

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 418 44 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.