İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Gaziosmanpaşa'da coşkuyla kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 101. Yıl dönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ilçemizde büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlama programlarına Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf Uzantı'nın saat 09.00'da Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunmalarıyla başlandı. Çelenk sunma programı pandemi kuralları çerçevesinde az sayıda katılımcıyla gerçekleştirildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasıyla tören sona erdi.

101. Yılda 101 Balon

Kutlama programlarına ilçemiz Şükrü Yemenicioğlu İlkokulu, Şehit Anıl Kaan Ayberk Ortaokulu ve Toki Avrupa Konutları İlkokulu'nda saat 10.00'da eş zamanlı olarak gökyüzüne 101 balonun uçurulmasıyla devam edildi. Toki Avrupa Konutları İlkokulu'nda gerçekleştirilen Balon Uçurtma Şenliği'nde Gaziosmanpaşa Kaymakamı Sayın Numan Hatipoğlu teşrif ederek öğrencilerimizle bir araya geldiler. Öğrencilerin heyecanlarına ortak olan Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu, Meclisimizin kuruluşunun 101. Yıl dönümünü kutlayarak çocuklarımızın bayramlarını tebrik ettiler.

Geleceğin Teminatı Çocuklarımız

Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ve salgının seyri dolayısıyla kutlama törenimiz video konferans yoluyla gerçekleştirildi. Video konferans yoluyla saat 11.00'de gerçekleştirilen kutlama programına Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı teşrif ettiler. Öğrencilerimiz evlerinde bayram coşkusunu yaşadıkları kıyafetleri, balonları ve bayraklarıyla kutlama programına katıldılar. Çok sayıda şiirin, bayram şarkılarının paylaşıldığı program, öğrencilerin bayram dileklerini ve temennilerini paylaşmasıyla sona erdi.

 

 

24-04-202124-04-202124-04-202124-04-2021

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 418 44 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.