İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan'nın 100.yıl dönümü ilçemizde coşkuyla kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 100.yıl dönümü ve dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ilçemizde coşku ile kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın Kutlama Programı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı' nın Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na saat 09.00 'da çelenk sunması, saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başladı. Çelenk Sunma Töreni'ne Koronavirüs nedeniyle sosyal mesafe kurallarına riayet ederek sınırlı sayıda kişi katıldı.

Koronavirüs nedeniyle kutlamalar 100. Yılında caddelerde, sokaklarda, okul bahçelerinde değil evlerde, balkonlarda ilk günkü coşkuyla kutlandı. Hafta boyunca evler süslendi, günün anlam ve önemini yansıtan şiirler söylendi ve sosyal medya aracılığı ile paylaşıldı. 100. Yıl kutlamaları çerçevesinde Müdürlüğümüz bünyesinde "Çocuklar Hep Gülsün Diye" adlı resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlendi ve bayram günü dereceye giren öğrencilerimiz sosyal medya hesaplarımızdan duyuruldu.

Makamlarımız Emin Ellerde

23 Nisanımızın bir geleneği olarak Kaymakamız Sayın Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı makamlarını bayramın kahramanı çocuklarımıza video konferans yoluyla temsili olarak devrettiler. Makam devri sırasında duygularını dile getiren Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu: " Kaymakamlık makamımız ve diğer makamlarımız dün de olduğu gibi bugün de emin ellerde. Ben, Gaziosmanpaşamız için gönülden çalıştım, mutlulukla çalıştım. Ve umarım küçük meslektaşım siz de benden daha güzel ve benden daha mutlu işler yaparsınız." diyerek temsili küçük meslektaşı Öykü'ye seslendi.

Vefa Sosyal Destek Grupları Çocukları Unutmadı

Gaziosmanpaşa Gönüllü Vefa Sosyal Destek Gruplarımız 23 Nisan doğumlu öğrencilerimizi bayram günü unutmadı. Vefa Grubu'nun eğitim camiamızdan gönüllü katılımcıları pastalarıyla öğrencilerimizin kapısını çaldı. "Yarım Elma Gönül Alma" diyerek öğrencilerimizi mutlu ettiler.

Kutlamalar gün boyu evlerden devam etti. 23 Nisan Perşembe günü saat 21.00'de tüm Türkiye, hep bir ağızdan tek yürek balkonlardan İstiklal Marşımızı söyleyerek tüm dünyaya duyurdu.

 

27-04-202027-04-202027-04-2020

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.