İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı, 19 Mayıs Atatür'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Gençler,

102. yıl önce bugün Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları Milli Mücadelemizin kıvılcımını yakmak üzere Samsun'a ayakbastılar. Asil Türk Milleti'nin birlik ve beraberlik günlerinden biri olan 19 Mayıs, hürriyetine düşkün, esarete boyun eğmeyen milletimizin yeniden dirilişinin ilk adımı ve mücadelemizin fiilen başladığı tarihtir. Bu anlamlı gün sizlere bayram olarak armağan edildi. Bayramınızı, bayramımızı canı yürekten ve ilk günkü coşkuyla kutluyorum.

Mustafa Kemal ATATÜRK sizlere Gençliğe Hitabe 'de şöyle seslenir: "Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur." İşte bizler damarlarımızdaki asil kandan aldığımız güç ve şanlı tarihimizden yola çıkarak hep iyiye, daha iyiye doğru çalışmalarımızı yürütmeliyiz.  Bu kutlu yolda tarihimiz bizlerin yoluna ışık tutan bir fenerdir. Biz eğitimciler bu kutlu yolda sizlerin 29 Mayıs'lar, 6 Ekim'ler, 19 Mayıs'lar, 23 Nisan'lar, 29 Ekim'ler, 15 Temmuz'lar ruhuyla gelişmesi ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarması için her daim yanınızdayız.

Bu duygularla bizlere gurur duyacağımız bir mazi bırakan kahraman ecdadımızı hürmetle anıyor, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere isimleri tarih sayfalarından taşan şehit ve gazilerimizi minnetle yad ediyorum. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!

 

Yusuf UZANTI

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 418 44 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.