İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı,18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

 

Şanlı tarihimizin kahramanlık destanlarından Çanakkale Zaferimizin 105.yıl dönümünde, azim ve kararlılıkla fedakarlığın birleştiği olağanüstü mücadelede canlarını vatan uğruna feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

 

105. yıl önce bugün, sarsılmaz imanları ve eşsiz cesaretleriyle  atalarımız, ulusumuzun kaderini değiştiren şanlı destanını yazdıkları gündür. Bedrin kükrediği ateşten bir imtihan olan bu savaş; vatanın bütünlüğü,ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk milletinin neleri başarabileceğinin kanıtı ;asla boyunduruk altına alınamayacağının en güzel sembolüdür. Hak ile batıl çatışmasında hakkın kazandığı gündür.

 

Çanakkale ruhu ile kendimize şekil verdikçe Türk milleti,devletiyle birlikte ilelebet payidar kalmaya devam edecektir. Necip milletimizdeki diriliş ruhunun her daim canlı kalması bizlerin elindedir. Bu diriliş ruhunu yakın zamanda yazdığımız 15 Temmuz Destanı'nda da gördük. Gelecek nesillere bu kutsal emaneti en güzel şekilde vermek için elimizden gelen gayreti fazlasıyla göstermeliyiz. Unutmayalım ki, hepimizin omuzlarında sorumluluk var ve bu sorumluluk özellikle de öğretmenler olarak bizlerdedir.

 

Çanakkale Zaferi ile birlikte, Şehitler Günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününde, kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla hatırlıyoruz.Bu duygularla başta ebedi Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden büyük Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk Milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, ruhlarınız şad olsun diyorum...

 

 

 

   Yusuf Uzantı

 

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.1012 Kaymakamlık Binası Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 6174414 / (0212) 617 44 14/15

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.