İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Uzantı'nın, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

251 can... Nizamı Alem için, vatanımızın birliği, milletimizin dirliği için şehadet şerbetini içmiş 251 can, canımız. 63'ündeydi Ümit GÜDER, Halil İbrahim YILDIRIM 15'inde. Gönlüne iman mührü vurulan Ömer Halis 42'sinde... Unutursak kalbimiz kurusun!

15 Temmuz 2016.... Hiyanet içindeki FETÖ Terör Örgütü'nün meşum kalkışmasına karşı Şanlı Türk Milletinin " Biz biriz, biz Türkiyeyiz, Biz Burdayız!" demesinin 4.yılındayız. 15 Temmuz, kahraman milletimizin istiklal mücadelesinde elde ettiği en büyük zaferlerden biridir.  Sayın Başkomutanımızın önderliğinde bir yeniden doğuş hikayesidir. Asırlar içinde kök salmış ulu bir çınar olan devletimizin istiklalinden ve istikbalinden ödün vermeyeceğinin en güzel ispatlarındandır.

251 canımız ve dahi bütün Şehitlerimiz bizlere bu toprakları emanet bıraktılar. Bizlere düşen de: tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet mücadelemize sahip çıkmaktır. Aklı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmektir. Tıpkı Söğüt'te, Çanakkale'de, Kut'ül Amare'de, Sakarya'da Dumlupınar'da olduğu gibi bugün de Türkiyemiz olmaktan ödün vermemek, bu uğurda gerekirse şehadete de yürümektir.

Bu duygularla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde demokrasimize güç katan Aziz Şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, birlik ve beraberliğimizin elif gibi dimdik durması için mücadelemizin her daim baki olmasını temenni ediyorum.

                                                                    

Yusuf UZANTI

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mahallesi, Çukurçeşme Cad. No.10 12 Kaymakamlık Binası 1.kat Gaziosmanpaşa/İstanbul - (0212) 418 44 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.